Extraliga mužov - 4. kolo

SITA|24. sep 2006 o 20:02

BRATISLAVA 24. septembra (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 4. kola extraligy hádzanárov:

Hádzaná - extraliga mužov - 4. kolo:

SOBOTA:

ŠKP Sečovce - 1. MHK Košice 22:22 (12:12)

Najviac gólov: Seman 5/1, Frajkor 4/2, Brutovský, Gamrát a Nagy po 4 - Faith 6, Strapko 5, Hičo 3/1, Pecha 3

Pok. hody: 4/3 - 2/1, vylúčení: 5 - 6, ČK: Petraško (Košice) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 350 divákov

Domáci sa od začiatku pustili do súpera bez rešpektu. Hostia až v 20. min vyrovnali stav na 8:8. Prvýkrát v zápase sa Košičania ujali vedenia v 24. min, keď na ukazovateli skóre svietil stav 9:8 v ich prospech . V druhom polčase domáci viedli o dva-tri góly, no znova dovolili súperovi vyrovnať stav na 16:16. Košice síce v 58. min vyhrávali o dva góly 22:20, no Sečovce si v poslednej minúte zásluhou Semana vybojovali aspoň bod za remízu 22:22.

ŠKP Bratislava - HC THP Topvar Topoľčany 26:23 (12:11)

Najviac gólov: Milan Kozák 9/4, Piteľka 7/4, Fekete a Mišenčík po 3 - Kľačanský 6/1, Vlčko 5, Ševčík 4

Pok. hody: 12/9 - 7/4, vylúčení: 3 - 9, ČK: Kľačanský (Topoľčany) za faul, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 250 divákov

V zápase priemernej úrovne sa Topoľčany s ŠKP ťahali až do záveru zápasu, ktorý lepšie zvládli domáci. Hostia by si však za predvedený výkon bod zaslúžili.

NEDEĽA:

Tatran Prešov - MŠK Hlohovec 41:29 (18:13)

Najviac gólov: Huňady 13/3, Fuňak 8, Kozlov 5 - Zaťko 10/3, Masaryk 6, Lacuška 5

Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčení: 6 - 6, rozhodovali: Richvalský a Sabol, 650 divákov

Hostia dokázali držať krok s domácimi iba do desiatej minúty, keď prehrávali štvorgólovým rozdielom. S pribúdajúcim časom narastal rozdiel v skóre v prospech favorizovaného Tatrana. Druhý polčas bol už plne v réžii Prešova. Z mužstva hostí dokázal kontrovať rýchlymi protiútokmi iba Zaťko (10 gólov).

TJ Štart Nové Zámky - MŠK SIRS Považská Bystrica 30:34 (15:18)

Najviac gólov: Peťko 6, Ivanov 5, Rábek 5 - Toms 11/2, Trabelssie 5, V. Straka 5

Pok. hody: 6/3 - 3/3, vylúčení: 8 - 10, ČK: Chripák a Bačík obaja za faul - Mažár za tri vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 800 divákov

V dynamickom a kvalitnom stretnutí sa hrala vyrovnaná hádzaná až do záverečných minút. Domáci síce od začiatku ťahali za kratší koniec, ale nevzdávali sa. V závere duelu dokázali stiahnuť odstup od súpera na rozdiel dvoch gólov 30:32. Vzápätí však nasledovali vylúčenia Bačíka a Chripáka, čo skúsený súper potrestal.