Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Everton vyradil Chelsea, rozhodli penalty

Postupová radosť Evertonu. (Autor: ap)
SITA|Publikované 19. feb 2011 o 16:56

Chelsea si minuloročný triumf v FA Cupe nezopakuje. A to ešte v 119. minúte predĺženia viedla domáci duel s Evertonom 1:0. Potom ale Baines parádnym gólom vyrovnal a penalty favoritovi nepriali.

LONDÝN. Púť zverencov Carla Ancelottiho sa skončila už vo 4. kole, keď v opakovanom zápase nestačili na ďalšieho účastníka Premier League 2010/2011 Everton FC.

Stretnutie však bolo veľmi dramatické a "The Blues" boli veľmi blízko k postupu do ďalšej fázy. Keďže sa po riadnom hracom čase nerozhodlo (0:0), na rad prišlo predĺženie.

Lampardov presný zásah v 104. min súboja mohol znamenať postup Londýnčanov, za Everton však v 119. min vyrovnával Baines a rozhodnúť sa muselo až v strelách zo značky pokutového kopu. V nich mali hostia, v drese ktorých Ján Mucha ml. sedel iba na lavičke náhradníkov, viac šťastia a zásluhou výsledku 4:3 postúpili do 5. kola.

V ďalšom sobotňajšom zápase si Birmingham City poradil so Sheffieldom Wednesday 3:0 a rovnaký výsledok sa zrodil aj v stretnutí Stoke City - Brighton.

Manchester United si poradil s piatoligovým Crawley Town, aj keď len najtesnejším rozdielom 1:0. Stretnutie vôbec nemalo očakávaný priebeh, hosťujúci amatéri favoritovi duelu viackrát nepríjemne podkúrili a v nadstavenom čase takmer spôsobili divákom na štadióne Old Trafford šok, keď trafili brvno domácej bránky. Jediný gól zápasu zaznamenal v 28. min obranca Wes Brown.

FA Cup, výsledky:

4. kolo:

Chelsea FC - Everton FC 1:1 po predĺžení, na strely zo značky pok. kopu 3:4 - Ján Mucha ml. (Everton) sedel len na lavičke náhradníkov

Góly: 104. Lampard - 119. Baines