Everton prekonal históriu, Moyes spokojný

SITA|14. feb 2008 o 11:58

LIVERPOOL 14. februára (SITA) - Futbalisti anglického prvoligového klubu FC Everton si stredajším víťazstvom 2:0 v prvom zápase šestnásťfinále Pohára UEFA 2007/08 na trávniku nórskeho tímu SK Brann Bergen ...

LIVERPOOL 14. februára (SITA) - Futbalisti anglického prvoligového klubu FC Everton si stredajším víťazstvom 2:0 v prvom zápase šestnásťfinále Pohára UEFA 2007/08 na trávniku nórskeho tímu SK Brann Bergen vytvorili výbornú východiskovú pozíciu pred budúcotýždňovou odvetou. Zverenci trénera Davida Moyesa sa zároveň postarali o prepis klubových historických tabuliek, keď triumfovali už v šiestom európskom pohárovom dueli v rade, čo sa doteraz menej slávnemu liverpoolskemu mužstvu nikdy nepodarilo.

O presné zásahy "Toffees" sa v Bergene postarali zhodne v druhom polčase Leon Osman a Victor Anichebe. "V prvom dejstve sa nám však nič nedarilo, loptu sme neposúvali dostatočne rýchlo, chýbal nám pohyb. Páčilo sa mi, akým spôsobom sme potom dokázali zápas doviesť do víťazného konca. Cítili sme, že po prestávke sa musíme jednoznačne zlepšiť a to sa nám aj podarilo," skonštatoval 44-ročný kouč Evertonu David Moyes, ktorý zároveň vyzdvihol aj kvality súpera: "Brann má veľmi dobré mužstvo. V minulom roku získalo nórsky titul, keď dokázalo zdolať vynikajúce tímy ako Rosenborg. O to viac si ceníme toto víťazstvo, avšak o ďalšom kole Pohára UEFA začneme premýšľať až po tom, ako dokončíme túto misiu."

Povesť hrdinu posledných minút potvrdil aj v tomto dueli ešte stále len 19-ročný Anichebe. Rodák z Nigérie, ktorý však vyrastal v Liverpoole, síce v Premier League dosiahol len jeden gól, v pohárovej Európe však už ako striedajúci hráč skóroval štyrikrát a vždy to bolo v posledných piatich minútach duelu. "Tréner sa ho snaží využívať vo chvíli, keď sú súperovi obrancovia už unavení. V Pohári UEFA si počína veľmi dobre, teraz budeme od neho po jeho príchode na trávnik už stále vyžadovať góly," nechal sa počuť stredopoliar Lee