Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Ako nastúpia Slováci v Belfaste? Dôležité slovo má aj Hamšík

Stanislav Lobotka. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|11. nov 2020 o 12:30

V zostave Slovákov je pár otáznikov.

BRATISLAVA, BELFAST. Nastúpiť musia hráči v najlepšej forme. V základnej zostave majú byť reprezentanti, ktorí pravidelne hrávajú v kluboch.

Potrebujeme skúsenosť. Ale aj mladícku dravosť.

Tento nemôže hrať v žiadnom prípade. Henten bude lepší ako striedajúci žolík.

Nastal čas, keď sa päť miliónov Slovákov stáva futbalovými trénermi a odborníkmi, ktorí ponúkajú systém i zostavu, ako by mali slovenskí futbalisti hrať vo finále baráže o EURO 2020 v Severnom Írsku.

Denník SME prináša aj vlastnú špekuláciu. Predpokladáme, že všetci hráči sú zdraví a pripravení. Ako by teda mala vyzerať slovenská zostava?

Do bránky pôjde Rodák

V kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy bol brankárskou jednotkou Martin Dúbravka. Odchytal všetky zápasy. Pred novou sezónou sa však zranil a šancu dostali jeho náhradníci.

Dominik Greif chytal pri domácich prehrách proti Česku 1:3 a Izraelu 2:3. Brankár Slovana nesklamal, ale v oboch prípadoch Slováci zlyhali.

Marek Rodák podal skvelý výkon v semifinále baráže proti Írom, v ktorom vychytal aj penaltový rozstrel. Spoľahlivý bol aj pre remíze v Izraeli 1:1.

Marek Rodák na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR)

Hoci vypadol zo základnej zostavy anglického Fulhamu, mal by dostať šancu v Severnom Írsku. Pozná ostrovný štýl futbalu, je sebavedomý v rozohrávke i pri centrovaných loptách. Navyše by sa mal niesť na pozitívnej vlne, keďže Slováci s ním v bránke ešte neprehrali.

Na pravom kraji obrany bude hrať Peter Pekarík. Bez debaty. Šéfom v strede obrany by mal byť Milan Škriniar. Od stopéra Interu Miláno potrebuje reprezentácia zodpovedný výkon, ale aj dirigovanie, povzbudzovanie a líderstvo.

Kto nastúpi ku Škriniarovi?

V základnej zostave nastúpi aj Tomáš Hubočan. Môže hrať v strede obrany, čím by sa na ľavom kraji obrany otvárala šanca pre Dávida Hancka.

Predpokladáme, že tréner Štefan Tarkovič využije Hubočana na ľavom kraji obrany, kde v reprezentácii dlhodobo nastupoval.

Jediným otáznikom ostáva, kto bude hrať vedľa Škriniara. Núkajú sa tri alternatívy.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články