Ako nastúpia Slováci v Belfaste? Dôležité slovo má aj Hamšík

Stanislav Lobotka.
Stanislav Lobotka. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Juraj Berzedi|11. nov 2020 o 12:30

V zostave Slovákov je pár otáznikov.

BRATISLAVA, BELFAST. Nastúpiť musia hráči v najlepšej forme. V základnej zostave majú byť reprezentanti, ktorí pravidelne hrávajú v kluboch.

Potrebujeme skúsenosť. Ale aj mladícku dravosť.

Tento nemôže hrať v žiadnom prípade. Henten bude lepší ako striedajúci žolík.

Nastal čas, keď sa päť miliónov Slovákov stáva futbalovými trénermi a odborníkmi, ktorí ponúkajú systém i zostavu, ako by mali slovenskí futbalisti hrať vo finále baráže o EURO 2020 v Severnom Írsku.

Denník SME prináša aj vlastnú špekuláciu. Predpokladáme, že všetci hráči sú zdraví a pripravení. Ako by teda mala vyzerať slovenská zostava?

Do bránky pôjde Rodák

V kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy bol brankárskou jednotkou Martin Dúbravka. Odchytal všetky zápasy. Pred novou sezónou sa však zranil a šancu dostali jeho náhradníci.

Dominik Greif chytal pri domácich prehrách proti Česku 1:3 a Izraelu 2:3. Brankár Slovana nesklamal, ale v oboch prípadoch Slováci zlyhali.

Marek Rodák podal skvelý výkon v semifinále baráže proti Írom, v ktorom vychytal aj penaltový rozstrel. Spoľahlivý bol aj pre remíze v Izraeli 1:1.

Marek Rodák na ilustračnej fotografii.
Marek Rodák na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR)

Hoci vypadol zo základnej zostavy anglického Fulhamu, mal by dostať šancu v Severnom Írsku. Pozná ostrovný štýl futbalu, je sebavedomý v rozohrávke i pri centrovaných loptách. Navyše by sa mal niesť na pozitívnej vlne, keďže Slováci s ním v bránke ešte neprehrali.

Na pravom kraji obrany bude hrať Peter Pekarík. Bez debaty. Šéfom v strede obrany by mal byť Milan Škriniar. Od stopéra Interu Miláno potrebuje reprezentácia zodpovedný výkon, ale aj dirigovanie, povzbudzovanie a líderstvo.

Kto nastúpi ku Škriniarovi?

V základnej zostave nastúpi aj Tomáš Hubočan. Môže hrať v strede obrany, čím by sa na ľavom kraji obrany otvárala šanca pre Dávida Hancka.

Predpokladáme, že tréner Štefan Tarkovič využije Hubočana na ľavom kraji obrany, kde v reprezentácii dlhodobo nastupoval.

Jediným otáznikom ostáva, kto bude hrať vedľa Škriniara. Núkajú sa tri alternatívy.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»EURO 2021»Ako nastúpia Slováci v Belfaste? Dôležité slovo má aj Hamšík