Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Dobrý štart, dobré tempo aj záver. Vlčeka teší práca s mladíkmi

Slovenskí rýchlostní kanoisti Erik Vlček (vľavo) a Csaba Zalka. (Autor: TASR)
Miloslav Šebela|Publikované 24. jún 2019 o 13:51

Omladený štvorkajak sa predstaví na európskych hrách v Minsku.

BRATISLAVA. Keď pred tromi týždňami vybojoval slovenský štvorkajak na pretekoch Svetového pohára v Duisburgu druhé miesto, bolo to prekvapenie aj pre samotných kanoistov v lodi.

„Príjemné prekvapenie. Skôr som odhadoval, že by sme mohli byť na štvrtom – piatom mieste,“ vravel najstarší a najskúsenejší člen posádky Erik Vlček.

Štvorkajak teraz čaká dôležitý test. Formu chce potvrdiť na európskych hrách v Minsku. Na olympijskej päťstometrovej trati by sa mala zísť kompletná špička.

V Minsku ešte nejde o veľa

„Keďže sú v kanoistike najsilnejšie posádky z Európy, očakávam, že konkurencia bude rovnako silná ako na majstrovstvách sveta. Bude to pre nás dobrý test. Ukáže sa, ako na tom sme v porovnaní so špičkou,“ vraví Vlček.

Vrcholom sezóny bude svetový šampionát. Lenže v Szegede sa v auguste bude bojovať o viac ako o medaily.

V hre je postup na budúcoročné olympijské hry do Tokia. V K4 si priamy postup vybojuje šesť najlepších posádok.

„V Minsku podľa mňa postaví veľa krajín posádky, ktoré budú súťažiť aj na šampionáte. Ten bude o sedem – osem týždňov. Za ten čas sa už veľké zázraky nedajú spraviť.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Miloslav Šebela sa venuje cyklistike, biatlonu, motorizmu, plávaniu a ďalším individuálnym športom. Reportérsky pokrýval zimné olympijské hry vo Vancouvri, v Soči a Riu, niekoľko šampionátov v cyklistike a dva hokejové. Okrem písania o športe sa aktívne venuje cyklistike, triatlonu a ultratrailu.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.