Emily Cave: Ako by som si priala vidieť ťa ako ocka našich detí

Oh My Hockey|12. apr 2020 o 01:03

Hokejový svet sa musí popasovať s hroznou správou. Mladý forvard Edmontonu Oilers, Colby Cave, zomrel vo veku 25 rokov. Je to veľká rana pre všetkých, aj pre nás v redakcii Oh my Hockey. O čo väčšia musí byť pre jeho blízkych.

Niektorí z nich zdieľali na sociálnych sieťach tieto príspevky:

Emily Cave (manželka): "Môjmu najlepšiemu priateľovi a láske môjho života, Colbymu. Moje srdce je roztrieštené. Množstvo psychickej, mentálnej a emocionálnej bolesti, ktorú prežívam, keď myslím na to, že ťa už nikdy neuvidím, nedotknem sa ťa a nebudem ťa držať, je neúnosné. Si a navždy budeš mojím človekom, mojím hrdinom, tým najúžasnejším, čo sa mi kedy prihodilo. Nikdy sa mi ani len nesnívalo o tom, že sa stanem vdovou ešte pred prvým výročím našej svadby. Hoci je každá bunka v mojom tele bez teba stratená, sľubujem, že ťa vždy budem napĺňať hrdosťou. Bol si najlepším priateľom, manželom, otcom našich psov a oh, ako by som si priala vidieť ťa ako ocka našich detí. Raz ťa znova uvidím, Colb. Budeš v nebi, kde ma privítaš bozkom. Budeš so mnou na každom kroku mojej cesty. Nechcem prestať písať - tak, ako som ťa nechcela prestať držať dnes ráno v nemocnici. Si moje všetko. A vždy budeš. Teraz ti ďakujem, že si môj najlepší Guardian Angel. Tak, ako si ty dodržal svoj sľub, tento príspevok ja skončím jedným slovom - AGAPE."

Connor McDavid (spoluhráč a kapitán): "Dnes mám ťažké srdce. Bol si úžasným človekom a vždy si do kabíny a ľudských životov priniesol veľa energie a pozitivity. Posielam celú svoju lásku Emily a celej rodine Caveovcov počas tohto ťažkého obdobia."

Wayne Gretzky (legenda Oilers a NHL): "Janet a mňa veľmi zarmútilo počuť o Colbyho úmrtí. Bol to báječný hráč so svetlou budúcnosťou, no ešte lepší človek. Naše myšlienky a modlitby sú s jeho manželkou Emily a celou jeho rodinou."

Jay Woodcroft, tréner Bakersfield Condors (AHL, farma Edmontonu): "Colby bol fenomenálnou osobou. Bol stelesnením toho, aký by mal byť profesionálny hokejista: starostlivý, hnaný vpred, sústredený a seriózny. Naše myšlienky a modlitby ostávajú s Emily a celou rodinou Caveovcov."

Martin Pospíšil, s ktorým sa kedysi Cave pobil, no potom mu písal SMS, či je OK a že je to silný chlap: "Odpočívaj v pokoji, Colby!"

O svoje myšlienky sa podelil pre oficiálny ligový web aj generálny manažér Oilers, Ken Holland. "Dnešok je veľmi, veľmi smutným dňom pre organizáciu Edmonton Oilers," povedal. "Stratili sme jedného člena rodiny. Colby bol neskutočným mladým mužom. Bol veľmi profesionálny, rešpektovaný v kabíne a každý deň pracoval veľmi tvrdo."

Nachádzate sa tu: