Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

EHF vyradila Slovensko z kandidatúry na ME žien v roku 2014

(Autor: ilustračné - SITA)
TASR|7. apr 2011 o 17:13

Nedostatky pri kontrole športovísk. To je dôvod, prečo sa Slovensko nemôže uchádzať o usporiadanie európskeho šampionátu v hádzanej žien.

BRATISLAVA. Európska hádzanárska federácia (EHF) vyradila Slovensko z procesu kandidatúry na majstrovstvá Európy žien v roku 2014. Dôvodom boli nedostatky pri kontrole športovísk, ktoré nevyhovujú parametrom EHF.

"Slovenský zväz hádzanej sa uchádzal o usporiadanie Majstrovstiev Európy žien v hádzanej v roku 2014. Po tom, čo sme splnili formálne záležitosti kandidatúry, poverený zástupca Európskej hádzanárskej federácie Jan Tuik navštívil Slovenskú republiku a všetky nami navrhované športoviská a ubytovacie kapacity."

"Hodnotenie ubytovania bolo výborné, avšak pri kontrole športovísk boli zistené nedostatky, ktoré nevyhovujú parametrom EHF. Z tohto dôvodu nám Európska hádzanárska federácia oznámila, že nás musí z ďalšieho procesu prideľovania európskeho šampionátu vyradiť," informoval TASR prostredníctvom tlačovej správy Martin Simonides, generálny sekretár SZH.

Súvisiace články