Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Ďurica: Chcem s Lokomotivom hrať Ligu majstrov

Ján Ďurica (Autor: SITA)
SITA|Publikované 1. júl 2011 o 11:30

Obranca slovenskej futbalovej reprezentácie by sa chcel so svojím súčasným zamestnávateľom FC Lokomotiv Moskva predstaviť v najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži.

Obranca slovenskej futbalovej reprezentácie by sa chcel so svojím súčasným zamestnávateľom FC Lokomotiv Moskva predstaviť v najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži - Lige majstrov.

MOSKVA. Zamestnávateľ Jána Ďuricu síce po jarnej časti aktuálnej sezóny figuruje až na ôsmej priečke, jeho ambície sú ale oveľa vyššie.

Cieľom Liga majstrov. Máme kvalitný tím, hovorí

"Spočiatku sme to mali výborne rozohrané, boli sme aj na prvom mieste, ale niekoľko posledných stretnutím nám nevyšlo a zbytočne sme postrácali body, ktoré nás ešte môžu mrzieť. Naším cieľom je vybojovať si miestenku do Ligy majstrov."

"Mužstvo máme veľmi kvalitné, musíme zamakať a pobiť sa o špicu v ruskej lige. Je to určite v našich silách," povedal 29-ročný rodák z Dunajskej Stredy pre svoju čerstvo spustenú oficiálnu internetovú stránku. Účastník MS 2010 v JAR zdupľoval svoju i tímovú métu:

"Liga v Rusku je veľmi vyrovnaná, asi šesť klubov má šancu stať sa majstrom a Lokomotiv rozhodne patrí medzi nich. Navyše miestenku do Ligy šampiónov majú prvé tri mužstvá. Chcem ešte zažiť tie chvíle, čo som prežil s Artmediou v tejto najprestížnejšej súťaži."

Defenzívny univerzál sa môže pochváliť už troma zahraničnými angažmánmi: v rokoch 2006 - 2008 si obliekal dres Saturnu Moskovská oblasť, následne prestúpil do Lokomotivu, ktorý ho poslal na jar 2010 na hosťovanie do nemeckého Hannoveru 96. Po období neistoty sa stabilný člen slovenského národného výberu opäť presadil do základnej zostavy moskovského tímu.

Má dôveru u nového trénera

"Som šťastný, že opäť hrávam pravidelne. Dostal som novú chuť do futbalu po tom, čo som po prestupe do Lokomotivu nehrával a odišiel aj na hosťovanie do Nemecka. Je tu nový tréner, mám dôveru jeho aj vedenia, ktoré chce so mnou predĺžiť kontrakt. Zatiaľ si nesťažujem, práve naopak, teším sa," nechal sa počuť Ján Ďurica.

Skúsený legionár je presvedčený, že kvalita ruskej elitnej súťaže je na vzostupe a už teraz vraj patrí k najlepším na starom kontinente.

"Z roka na rok je liga lepšia a lepšia. Prichádzajú do klubov špičkoví hráči, naposledy Roberto Carlos, predtým aj Kurányi a ďalší."

"Popredné mužstvá majú peniaze a môžu si dovoliť zaplatiť kvalitných futbalistov. Machačkala napríklad teraz láka Taliana Gattusa z AC Miláno. Nevýhodou ruskej súťaže je to, že nie je taká sledovaná ako anglická, španielska či nemecká liga," uzavrel Ján Ďurica.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články