Dubois si zmení číslo na počesť zosnulého Matissa Kivlenieksa

Oh My Hockey|5. aug 2021 o 08:32

Presne pred mesiacom sa na oslavách Dňa nezávislosti stala obrovská tragédia. 24-ročný brankár Columbusu Blue Jackets, Matiss Kivlenieks, zomrel potom, čo ho pyrotechnika zasiahla priamo do hrude.

Ohňostroj sa pred výbuchom naklonil do strany a začal strieľať na ľudí okolo. Medzi nimi bol i Kivlenieks a keď sa snažil ujsť z vírivky a skryť sa pred nebezpečnou pyrotechnikou, jedna z rán ho zasiahla do hrudníka.

O Kivlenieksovi sa na rozlúčke s ním rozhovoril iný lotyšský brankár klubu, Elvis Merzlikins. Hovoril o ňom ako o hrdinovi. „(Kivlenieks) nezachránil len životy ostatných, on zachránil aj ten môj. Zachránil život môjho syna, mojej manželky, môj. Druhé meno môjho syna bude Matiss. On zomrel ako hrdina a nehovorím to len ja, povedali to lekári,“ povedal so slzami v očiach.

V Columbuse nosil číslo 80. V budúcej sezóne si ho uctí bývalý spoluhráč Pierre-Luc Dubois.

Kanadský forvard, ktorý behom poslednej sezóny prestúpil do Winnipegu Jets, si oblečie dres s číslom 80. Bol Kivlenieksovým priateľom, po jeho smrti o tom písal na Instagram. Tento čin odôvodňuje tým, že chce vzdať poctu zosnulému brankárovi a priateľovi.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: