Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Druhú časť pretekov pre zlé počasie zrušili, Medlová skončila na Dew Tour ôsma

Klaudia Medlová. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 12. dec 2016 o 07:25

Slovenku delilo od medailového umiestnenia presne jedenásť bodov.

BRECKENRIDGE. Slovenská snoubordistka Klaudia Medlová obsadila na prestížnej pozvánkovej akcii Dew Tour v americkom Breckenridge ôsme miesto v disciplíne slopestyle.

Desať freestyleových špecialistiek malo v nedeľu absolvovať slopestyleový skok, nepriaznivé počasie však bolo proti a do výsledkov sa započítala len prvá - railová časť pretekov.

Slovenskej reprezentantke vyšlo najviac druhé z troch kôl railovej časti, v ktorom jej rozhodcovia udelili známku 69,00 bodu.

"Škoda zrušeného skoku, pretože v ňom mala Klaudia veľké šance predviesť kvalitný výkon a posunúť sa vyššie vo výsledkovej listine. Účasť na Dew Tour však bola dobrá skúsenosť. Sú to pozvánkové preteky, na ktorých sa zišli najlepší z najlepších. Je dobré porovnávať sa s konkurenciou a absolútnou snoubordovou špičkou," povedal pre TASR Medlovej tréner Marek Hliničan.

Najlepší výkon predviedla Američanka Jamie Andersonová (91,33 b.) pred krajankou Hailey Langlandovou (86,00), tretiu priečku obsadila Kanaďanka Spencer O'Brienová (80,00).

Súťaž mužov ovládol Kanaďan Mark McMorris. Medlová vlani pri premiére v Breckenridge obstála lepšie, keď skončila šiesta.

Slovenskú reprezentantku čaká tento týždeň účasť na podujatí Svetového pohára FIS v americkom stredisku Copper Mountain. Spoločne so Samuelom Jarošom sa predstaví v disciplíne Big Air.

Dew Tour - slopestyle:

Muži: 1. Mark McMorris 172,66 b., 2. Max Parrot 161,66, 3. Sebastien Toutant (všetci Kan.) 160,66

Ženy: 1. Jamie Andersonová 91,33, 2. Hailey Langlandová (obe USA) 86,00, 3. Spencer O'Brienová (Kan.) 80,00, ... 8. Klaudia MEDLOVÁ (SR) 69,00

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.