Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Pretekárky absolvovali prvú časť, Medlová je v Breckenridge priebežne ôsma

Klaudia Medlová. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 10. dec 2016 o 19:04

Na tretie miesto stráca jedenásť bodov.

BRECKENRIDGE. Snoubordistka Klaudia Medlová figuruje po prvej časti prestížnej pozvánkovej akcie Dew Tour v americkom Breckenridge na ôsmom mieste v disciplíne slopestyle.

V ženskej súťaži, ktorú organizátori presunuli pre nepriaznivé počasie z piatka na víkend, štartuje desať freestyleových špecialistiek.

Dew Tour - slopestyle:

1. Jamie Andersonová 91,33 b.,

2. Hailey Langlandová (obe USA) 86,00,

3. Spencer O'Brienová (Kan.) 80,00

...

8. Klaudia MEDLOVÁ (SR) 69,00.

V sobotu však absolvovali len prvú - railovú časť, v nedeľu ich čaká slopestyleový skok.

"Preteky sa skladajú z dvoch častí. Prvá je railová, ktorá dnes prebehla a druhú tvorí slopestyleový skok. Výsledky oboch sa spočítajú a určia celkové poradie. Klaudia dnes išla to, čo mala naplánované. Bolo z toho 8. miesto aj preto, že ostatné baby išli lepšie. Dew Tour sú pozvánkové preteky, sú tu najlepší z najlepších. Je dobré porovnávať sa s konkurenciou a absolútnou snoubordovou špičkou," povedal pre TASR Medlovej tréner Marek Hliničan.

Slovenskej reprezentantke vyšlo najlepšie druhé z troch kôl railovej časti, v ktorom jej rozhodcovia udelili známku 69,00 bodu.

Najlepší výkon predviedla Američanka Jamie Andersonová (91,33 b.) pred krajankou Hailey Langlandovou (86,00), tretiu priečku obsadila Kanaďanka Spencer O'Brienová (80,00). Medlová vlani pri premiére v Breckenridge skončila šiesta.

Slovenskú reprezentantku čaká na budúci týždeň účasť na podujatí Svetového pohára FIS v americkom stredisku Copper Mountain. Spoločne so Samuelom Jarošom sa predstaví v disciplíne Big Air.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.