Český reprezentant má za kokaín stop na dva roky. U nás končí, vraví šéf Pardubíc

Jan Mandát. (Autor: HCDYNAMO.CZ)
TASR, Sportnet|16. mar 2021 o 13:55

Jan Mandát v tejto sezone debutoval v reprezentácii.

 PARDUBICE. Český hokejista Jan Mandát dostal od disciplinárnej komisie tamojšej extraligy dištanc na dva roky za doping. Dvadsaťpäťročný útočník mal 13. decembra pozitívny test na kokaín.

Činnosť mu zastavili do 12. januára 2023, vedenie Dynama Pardubice s ním s okamžitou platnosťou ukončilo zmluvu. 

"Disciplinárna komisia dospela k záveru, že užitím zakázanej látky došlo k porušeniu antidopingových pravidiel s tým, že nebolo dokázané, že hráč užil látku s cieľom dosiahnuť vyšší športový výkon," uviedli predstavitelia Českého zväzu ľadového hokeja.

Dvadsaťpäťročný Mandát v tejto sezóne debutoval v českej reprezentácii.

"Svojím konaním poškodil klub, spoluhráčov, český hokej a najviac seba. Už sme avizovali, že proti týmto prehreškom budeme nekompromisní a že ich budeme tvrdo trestať. Kauza Mandát je uzavretá a viac sa k tomu nebudeme vyjadrovať," povedal člen predstavenstva Pardubíc Dušan
Salfický na klubovom webe.

"Je to facka pre všetkých, ktorý sa snažíme klub posúvať a meniť k lepšiemu," napísal šéf klubu Petr Dědek na twitteri.

Český reprezentant mal pozitívny test 13. decembra po zápase s Libercom. Po náleze v A-vzorke si nechal druhú vzorku otestovať v laboratóriu v Nemecku. Výsledok bol však rovnaký.

Dvojročný trest platí pre súťaže, ktoré spadajú pod Medzinárodnú hokejovú federáciu (IIHF). Podľa agenta Aleša Voleka by teoreticky mohol hrať v nižších zámroských súťažiach.

Mandátov prípad prišiel iba pár mesiacov po tom, čo klub vyradil z kádra útočníka Roberta Kousala, ktorý mal po policajnej kontrole pri šoférovaní auta v krvi THC. Látku, ktorá obsahuje konope.

Nachádzate sa tu: