Dominik Jendek smeruje zo Slovana do kanadskej juniorky

Oh My Hockey|11. nov 2020 o 08:55

19-ročný krídelník Dominik Jendek začal tento ročník v drese Slovana Bratislava, no tam sa neohreje na celú sezónu. Jeho príchod oznámil klub Sudbury Wolves hrajúci v Ontario Hockey League.

Jendek sa v Slovane zdržiava už od žiackych kategórií, dokonca je bratislavským rodákom. Prvýkrát skúsi šťastie mimo Slovenska. Bol draftovaný v druhom kole Import draftu 2020 z celkového 91. miesta. Celkovou dvojkou draftu bol český gólman Jan Bednář, trojkou zas slovenský obranca Oliver Fatul.

"Som nadšený, že si ma vybrala organizácia ako Sudbury Wolves," cituje Slováka oficiálny klubový web. "Nemôžem sa dočkať na to, až sa pripojím k tímu a zahrám si s touto partiou. Urobím, čo je v mojich silách, aby sme dosiahli výhru v Memorial Cupe. Uvidíme sa čoskoro, fanúšikovia Wolves!"

"Sme naozaj šťastní, že sa Dominik zaviazal, že príde, akonáhle sa začne sezóna," povedal generálny manažér klubu Rob Papineau. "Hrá rýchlo a energicky. Mal by nastúpiť v drese Slovenska na juniorskom šampionáte v Edmontone. Už teraz hrá seniorskú súťaž v drese Slovana Bratislava, kde hral aj vlani."

V klube kedysi pôsobil Adam Ružička, momentálne hráč Stocktonu Heat, teda "farmy" Calgary Flames. "S Adamom som sa rozprával o kluboch, v ktorých pôsobil, pretože tie boli medzi možnosťami. Poradil mi nejaké veci a povedal mi, ako to tam chodí. Sudbury je veľmi dobrý a kvalitný klub. Dúfam, že sa tam presadím," vyjadril sa Jendek pre ism-sports.sk.

V siedmich stretnutiach Tipos extraligy sa Jendekovi nepodarilo bodovať. Vlani v 39 zápasoch pozbieral 7 (4+3) bodov. Na ľade trávi aktuálne priemerne okolo desiatich minút.

Tréningové kempy OHL sa otvoria na konci januára, sezóna by sa mala rozbehnúť 4. februára.

Nachádzate sa tu: