Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Hašek popri podnikaní stíha aj amatérsky hokej či poľovačky. Kandidatúru na prezidenta nevylučuje

Dominik Hašek (archívna fotografia) (Autor: AP/The Buffalo News, Harry Scull, Jr.)
SITA|8. okt 2019 o 12:24

Pardubický rodák sa zaujíma o politické dianie.

BRATISLAVA. Šesťkrát sa stal najlepším brankárom zámorskej NHL, dvakrát zdvihol nad hlavu Stanleyho pohár a v roku 1998 oslavoval s českou reprezentáciou zlato na olympiáde v Nagane.

Pardubický rodák Dominik Hašek sa zaradil medzi najväčšie osobnosti hokejovej histórie a stále si rád rekreačne zachytá.

Podnikanie je stále na prvom mieste

Okrem toho dlhodobo podniká, má vlastnú značku energetického nápoja a zaujíma sa o politické dianie v Česku aj vo svete.

"V tomto období ma najviac zamestnáva biznis. Mám firmu, ktorej sa musím venovať každý deň. Stále však rád hrám hokej. V amatérskom tíme sa raz alebo dvakrát do týždňa dostaneme na ľad.

Okrem toho mám dvoch psov, s ktorými chodím na poľovačky. Lovím s nimi bažantov, kačky a podobne. Podnikanie zostáva na prvom mieste, ale hokej a poľovanie sú pre mňa zábava," uviedol 54-ročný Hašek v rozhovore pre portál NHL.com.

Prezidentskú kandidatúru stále nevylučuje

Legendárny gólman sa preslávil aj tým, že kariéru končil na viackrát. Po pauzách sa však vždy vrátil a s hokejom sa definitívne rozlúčil až v októbri roku 2012.

V sezóne 2010/11 bol ešte brankárskou jednotkou Spartaka Moskva v KHL a o rok predtým dokonca vychytal Pardubiciam český majstrovský titul. Po odchode z profesionálneho športu sa začal venovať tiež verejnému životu.

"Politika je niečo, o čom rád počúvam a učím sa o tom. Študujem túto problematiku, čítam knihy aj internet a o politike počúvam v rádiu aj televízii.

Zároveň sledujem aj americký biznis, pretože to, čo sa deje v USA, následne ovplyvní aj situáciu v Európe a Česku," prezradil štvornásobný medailista z majstrovstiev sveta a držiteľ trinástich individuálnych trofejí v NHL.

Záujem o politiku nie je v prípade Hašeka náhodný. V lete tohto roka dokonca povedal, že by si vedel predstaviť vlastnú prezidentskú kandidatúru. Túto myšlienku nevylúčil ani s odstupom niekoľkých mesiacov.

"V nasledujúcich rokoch sa chcem naďalej venovať podnikaniu a navyše ešte tri roky bude vo funkcii prezidenta pán Miloš Zeman. O tri roky uvidím, čo budem robiť," dodal "Dominátor".

Súvisiace články