Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Do národného tímu sa vracia typ hráča, akých je u nás málo

Weiss (vpravo) v pamätnom súboji v Žiline proti Španielom zvádza súboj s Juanfranom. (Autor: SITA)
Pavol Spál|Publikované 7. okt 2015 o 19:15

Futbalový záložník Vladimír Weiss patrí ku kľúčovým hráčom národného tímu. V kvalifikácii dal jeden gól a na ďalšie tri prihral.

BRATISLAVA. Z Kataru na Slovensko opäť prekonal viac ako päťtisíc kilometrov a tiež tradičný klimatický aj adaptačný šok.

Vladimír Weiss sa hlásil trénerovi národného tímu Jánovi Kozákovi pred piatkovým súbojom kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 proti Bielorusku ako prvý.

„Máme výborný kolektív, vidieť to už aj na tréningoch. V tíme vládne pohoda. Reprezentácia mi chýbala. Veľmi ma mrzí, že som nemohol hrať v predchádzajúcich dvoch stretnutiach. O to viac som sa tešil na najbližšie zápasy. Ak dostanem šancu, budem bojovať a zároveň si to chcem aj užiť,“ vravel dvadsaťpäťročný Weiss.

Taký typ futbalistu sa rodí na Slovensku veľmi zriedka. Patrí k najlepším slovenským driblérom v histórii a trúfa si aj proti výraznej presile.

Futbal v podaní V. Weissa mladšieho

V kvalifikácii má spomedzi našich futbalistov najviac gólových asistencií a mal by patriť opäť ku kľúčovým hráčom aj v zápase proti Bielorusku.

Najlepšia kvalifikácia

V hre jeden na jedného je Weiss naším najšikovnejším hráčom a dokáže sa uvoľniť aj na malom priestore. Dvadsaťpäťročný krídelník prežíva svoju najlepšiu kvalifikáciu a patrí medzi najproduktívnejších hráčov.

Dal gól proti Luxembursku. Asistoval pri góloch proti Španielsku, v Bielorusku i Macedónsku. Za trénera Kozáka sa navyše zlepšil v defenzíve a bol na poste krídelníka prvou voľbou.

Weiss je v kvalifikácii po Kuckovi druhým najviac

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.