Do Mníchova cestuje aj Messi. Štart mu zatiaľ nepovolili

(Autor: SITA/AP)
SITA|21. apr 2013 o 13:49

Prvé semifinále Ligy majstrov sa uskutoční v utorok 23. apríla.

BARCELONA. Hviezda španielskeho futbalového klubu FC Barcelona Lionel Messi ešte nedostal povolenie od lekárov nastúpiť na prvý semifinálový duel Ligy majstrov proti Bayernu Mníchov, no pocestuje s mužstvom do Mníchova.

V nedeľu vedenie "blaugranas" zverejnilo nomináciu aj s menom 25-ročného Argentínčana s poznámkou, že "od lekárov ešte nedostal zelenú".

Messi si privodil zranenie nohy 2. apríla v prvom štvrťfinálovom zápase najprestížnejšej klubovej pohárovej súťaže proti Parížu Saint-Germain. Medzitým vynechal tri ligové stretnutia v Primera Divisón, no nastúpil v odvete proti PSG, aby pomohol svojmu k tímu k postupu do najlepšej štvorice.

Dvojgóloví Gómez a Pizarro

Tohtosezónna nadvláda Bayernu Mníchov v bundeslige napriek istote titulu neslabne. Nový šampión si štyri kolá pred koncom zgustol na desiatom Hannoveri, nad ktorým na jeho vlastnom trávniku v sobotu vyhral 6:1.

Za Bavorov nenastúpili Mario Mandžukič, Philipp Lahm, Dante či Javi Martínez. Po dva góly dosiahli útočníci Mario Gómez a Claudio Pizarro, jeden pridal Franck Ribéry a hneď prvý ide na vrub domáceho Larsa Stindla.

Nemáme B-tím

"Hráči opäť ukázali, že nemáme nijaký B-tím, ale všetci sú 'áčkoví'. Futbal im chutí, k povinnostiam sa stavajú skutočne príkladne. Každý nastúpil maximálne motivovaný, ukázali sme skvelú disciplínu a hitparádové góly," glorifikoval tréner Jupp Heynckes.

Brankára Manuela Neuera mrzela hlavička hannoverského Andreho Hoffmanna, ktorá ho päť minút pred koncom riadneho hracieho času pripravila o dvadsiate čisté konto v ligovom ročníku.

"Chceli sme sa dobre pripraviť na utorňajší zápas Ligy majstrov proti Barcelone, čo sa nám podarilo. Hrali sme výborne, najmä v prvom polčase sme sa prezentovali presvedčivým výkonom," pochvaľoval si Neuer.

Bayern má po 30. kolách, teda štyri pred koncom, na čele 20-bodový náskok pred vlaňajším majstrom Borussiou Dortmund.

Súper mníchovského tímu FC Barcelona sa v sobotu potrápil, bez Lionela Messiho a s viacerými náhradníkmi zdolal Levante až Fábregasovým gólom v 84. minúte.

Prvé semifinále Ligy majstrov sa uskutoční v utorok 23. apríla, odveta v Barcelone je na programe v stredu 1. mája. Obe stretnutia majú úvodný výkop tradične o 20.45 h.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Liga majstrov»Do Mníchova cestuje aj Messi. Štart mu zatiaľ nepovolili