Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Olympijské hry odložíme, uviedol člen MOV. Dôsledky majú byť enormné

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. mar 2020 o 20:52

MOV jeho slová nepotvrdil

BRATISLAVA. Olympijské hry v Tokiu budú pre šíriaci sa koronavírus o jeden rok odložené. Povedal to člen Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Dick Pound pre americké periodikum USA Today.

"Na základe informácií, ktoré má MOV k dispozícii, sa rozhodlo o odklade. Parametre do budúcnosti neboli stanovené, ale olympijské hry sa nezačnú 24. júla, toľko viem," uviedol Kanaďan.

Pound je členom MOV od roku 1978 a istý čas bol aj jeho viceprezidentom. MOV si dal štyri týždne na rozhodnutie o osude olympijských hier, no Pound tvrdí, že rozhodnutie sa čoskoro oznámi.

"Prichádza to postupne. Keď odložíme OH, začneme sa zaoberať dôsledkami tohto rozhodnutia, ktoré budú enormné," uviedol Kanaďan, ktorého cituje aj britský portál BBC.

Na rozhodnutie MOV môže vplývať aj to, že Kanada a Austrália sa rozhodli, že sa nezúčastnia najväčšieho športového sviatku, ktorý sa má uskutočniť od 24. júla do 9. augusta 2020.

Podľa správ BBC sa zrejme čoskoro k spomenutým krajinám pridá aj Veľká Británia, v ktorej bolo v pondelok potvrdených 967 nových prípadov nakazenia koronavírusom a 54 ľudí mu podľahlo.

MOV v reakcii pre agentúru SID označil Poundove výroky za názor jednotlivca. Hovorca MOV trvá na nedeľňajšom stanovisku organizácie, že rozhodnutie o prípadnom odklade hier padne v priebehu štyroch týždňov.

"Každý člen MOV má právo po svojom interpretovať včerajšie rozhodnutie exekutívy," uviedol hovorca.

Súvisiace články