Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Detroit nezlomil Lidströma, kapitánom bude Zetterberg

Henrik Zetterberg. (Autor: SITA/AP)
SITA|15. jan 2013 o 11:56

Švédska legenda Nicklas Lidström sa do Detroitu nevráti, rozhodnutie o konci kariéry nechce meniť.

DETROIT. Henrik Zetterberg sa mohol učiť od velikánov Steva Yzermana a Nicklasa Lidströma, teraz bude skúsenosti rozdávať ako kapitán Detroit Red Wings on. V klube NHL by ho mali čoskoro vymenovať za kapitána. "Dobrou vecou je, že vždy sme mali v kabíne množstvo lídrov. Rovnaký stav je aj teraz. Nemyslím si, že by sa na mojej hre niečo malo meniť," povedal Zetterberg.

Zetterberg nahradí na poste kapitána Lidströma, ktorý v lete 2012 ukončil kariéru. Švédovými asistentmi by mali byť Pavel Daciuk a Niklas Kronwall. Tridsaťdvaročný Zetterberg bol doteraz asistentom kapitána Nicklasa Lidströma. V Red Wings sa neponáhľajú s vymenovaním lídra kabíny, keďže generálny manažér Ken Holland oslovil Lidströma, či si vzhľadom na skrátenú 48-zápasovú sezónu nerozmyslí svoje rozhodnutie o konci kariéry. Lidström sa už Detroitu za ponuku poďakoval a slušne ju odmietol. "Povedal som mu, že som momentálne šťastný a vychutnávam si chvíle so svojou rodinou," napísal v e-maile pre AP Lidström.

Zetterberg bol v minulej sezóne so 69 bodmi najproduktívnejším hráčom Red Wings. V roku 2008 pomohol tímu k zatiaľ poslednému Stanleyho poháru. S Detroitom má zmluvu do roku 2021. Red Wings ho v minulosti draftovali až z 210. miesta.

Súvisiace články