Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Del Piero v Austrálii dohral

Del Piero. (Autor: SITA/AP)
SITA|28. apr 2014 o 12:30

Austrálska futbalová misia Alessandra Del Piera sa na hráčskej úrovni skončila.

SYDNEY. Austrálska futbalová misia Alessandra Del Piera sa na hráčskej úrovni skončila, vylúčené nie je pokračovanie mimo trávnika.

Klub Sydney FC v pondelok oznámil, že 39-ročný taliansky útočník zaň nenastúpi už na žiaden zápas. Potvrdil to aj bývalý taliansky reprezentant a majster sveta z roku 2006: "Ciao, Australia, je čas povedať arrivederci. Klubu som naozaj vďačný za uplynulé dva roky a tiež za ponuku, aby som zostal. Rád zvážim nové možnosti našej spolupráce."

Po minulotýždňovom odvolaní Franka Farinu sa o Del Pierovi začalo hovoriť ako o kandidátovi na post trénera tímu A-League. Talian podľa všetkého nepatrí medzi favoritov, ale vedenie klubu ho chce napriek tomu zamestnať.

Sydney FC skončilo v A-League na prahu semifinále, v súboji o postup podľahli Del Piero a spol. Melbourne Victory 1:2 a v konečnom poradí obsadia piatu priečku. Chýrny kanonier v prvej austrálskej sezóne strelil 14, v druhej 10 gólov. Po podpise zmluvy v septembri 2012 rapídne stúpol počet predaných permanentiek a návštevnosť zápasov FC Sydney išla hore o viac ako 100-tisíc divákov za sezónu.

Súvisiace články