Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Darilo sa mu v klube aj v reprezentácii. Mám za sebou parádny rok, vraví Mak

Róbert Mak má za sebou úspešný rok. (Autor: Jozef Jakubčo - SME)
TASR|Publikované 26. dec 2016 o 09:00

Róbert Mak s zahral na majstrovstvách Európy, na klubovej úrovni sa presadil do zostavy Zenitu Petrohrad.

PETROHRAD. Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak bude mať na končiaci sa rok príjemné spomienky. S národným tímom postúpil do osemfinále EURO 2016 a po letnom prestupe z PAOK Solún sa uchytil v ruskom veľkoklube Zenit Petrohrad, ktorému pomáha svojimi výkonmi i presnými zásahmi.

"Bol som veľmi šťastný, že sa mi podarilo prestúpiť do výborného, svetoznámeho klubu. Začiatky bývajú všade ťažké. Všetko bolo nové, neznáme. Prostredie, spoluhráči, tréner, ktorý mal inú mentalitu. Pomerne rýchlo som sa adaptoval," uviedol Róbert Mak v rozhovore pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

"Najťažšie bolo naskočiť do rozbehnutého vlaku. Keď som prišiel, Zenit už bol po príprave, začala sa hrať liga. Musel som si osvojiť aj systém hry. Ale postupom času som si zvykol," pokračoval reprezentant.

Na život v Petrohrade si tiež rýchlo zvykol. "Je to krásne mesto. Či v lete, alebo v zime. Aj rodinka je tu šťastná, veľmi sa jej tu páči."

Po športovej i súkromnej stránke si rok 2016 nevie vynachváliť. "Bol jednoznačne parádny. Narodil sa nám Alexej, boli sme zdraví. Na futbalových majstrovstvách Európy sme si splnili cieľ, postúpili sme do osemfinále. Slovensko sa na záverečnom turnaji neobjavuje pravidelne, takže bol to výnimočný zážitok."

"Prestupom do Zenitu som prekvapil viacerých ľudí. Pre mňa to bol veľký futbalový krok. Snažil som sa dokázať, že mám na to, aby som sa pobil o miesto v zostave s hráčmi svetovej úrovne. Myslím si, že na jeseň sa mi to aj podarilo. Pravidelne som hral, dával a pripravoval som góly pre spoluhráčov. Verím, že aj naďalej sa mi bude dariť, budem sa futbalovo posúvať stále vyššie a vyššie."

Aj takýto gól v drese Zenitu strelil na jeseň Róbert Mak.

Dovolenku trávil s rodinou v Dubaji, Vianoce vo Vysokých Tatrách.

"Milujem naše veľhory," vyhlásil dvadsaťpäťročný Róbert Mak, ktorý sa Silvestra chystá stráviť s manželkou Zuzkou v talianskych horách.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.