USA potvrdili skvelú formu, domácemu Dánsku nedali šancu

USA potvrdili proti domácemu Dánsku skvelú formu na šampionáte. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. máj 2018 o 00:00

Oba tímy vo svojich prvých zápasoch na šampionáte triumfovali po predĺžení.

MS v hokeji 2018 - B-skupina:

Dánsko - USA 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 17. Butcher (Gaudreau), 23. Kreider (D. Ryan, Hughes), 30. Atkinson (Kreider, N. Jensen), 55. N. Jensen (Butcher, P. Kane)

Vylúčení: 3:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Schukies (Nem.) - Kilian (Nór.), Sormunen (Fín.), 10 800 divákov

<>

HERNING. Reprezentanti USA zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na 82. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Dánsku.

Po piatkovej výhre v prestížnej zámorskej bitke nad Kanaďanmi (5:4 po samostatných nájazdoch, pozn.) si v sobotu v B-skupine poradili s domácim výberom presvedčivo 4:0.

Američanov nasmeroval na triumfom v 17. min bek New Jersey Devils Will Butcher, keď švihom poslal puk pod hornú žŕdku dánskej bránky.

Pozrite si priebeh zápasu domáceho Dánska s USA: fotogaléria

5.5.2018

V 23. min zvýšil na 2:0 v presilovke Chris Kreider a v polovici zápasu pridal tretí zásah favorita Cam Atkinson. Zverenci trénera Jeffa Blashilla v tretej tretine ešte zveľadili svoj náskok.

V 55. min uzavrel gólový účet stretnutia obranca s dánskym priezviskom Nick Jensen.

Američania sa s piatimi bodmi ujali vedenia v tabuľke základnej B-skupiny. Ich najbližší prenasledovatelia, trojbodoví Fíni, však zatiaľ odohrali iba jedno stretnutie.

Hlasy po zápase:

Nicklas Jensen, útočník Dánska: "Je úžasné hrať pred toľkými fanúšikmi. Dáva nám to obrovské množstvo energie. Nie je však jednoduché hrať proti tímu ako USA. Keď s nimi prehrávate o 2-3 góly, je už ťažké vrátiť sa do zápasu. Bojovali sme však až do konca, ale musíme nájsť spôsob, ako dávať góly aj proti najsilnejším tímom."

Cam Atkinson, útočník USA: "Vedeli sme, že domáci na nás vyletia a to sa aj stalo v prvých minútach. Odviedli sme však dobrú prácu. Hrali sme jednoducho, nezdržiavali sme sa s pukom a bolo to tak lepšie."

Online prenos: Dánsko - USA (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
05.05.2018 o 20:15
Dánsko
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)
60' minúta
Ukončený
USA
Prehľad
Góly a asistencie: 17. Butcher (J. Gaudreau), 23. Kreider (D. Ryan, Hughes), 30. Atkinson (Kreider, Jensen), 55. Jensen (Butcher, P. Kane). Rozhodca: Iverson (CAN), Schukies (GER) – Kilian (NOR), Sormunen (FIN).
Za zvukoch americkej hymny už sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť. Do čítania pri ďalších prenosoch z majstrovstiev sveta.
Najlepší hráči zápasu:
Dánsko –
Peter Regin
USA – Chris Kreider
Keith Kinkaid vychytal napokon čisté konto pri víťazstve Američanov 4:0. Strely na bránu 20:43 (5:13, 10:16, 5:14).
Koniec zápasu.
59:30
Hala v Herningu je na nohách, hoci ich miláčikovia dnes nedokázali streliť gól, fanúšikovia im ďakujú za zápas.
58:48
Larkin bol vytláčaný a na strelu si netrúfol, tak puk vrátil za seba prihrávkou, ale tá bola zblokovaná.
58:09
Dáni sa zamotali vo vlastnom obrannom pásme, Pionkova prihrávka sa dostala na kruh, strelu po náprahu likviduje Andersen lapačkou.
56:25
Storm to myslel veľmi dobre s prihrávkou, ale do tej mu skočil na poslednú chvíľu Coleman a zablokoval tak puk.
55:48
Andersen zastavuje strelu Thompsona, následne je pri jeho bráne menšia potýčka.
54:11
54:11
goalUSA dalo gól!
Kane prihral od mantinelu z pravej strany Butcherovi na ľavý kruh, jeho strieľanú prihrávku tečoval z medzikružia NICK JENSEN.
Asistencie: Will Butcher a Patrick Kane.
53:59
Larkin prenechal puk na Jensena, jeho centrovaná prihrávka nenašla Kanea.
53:36
Nicklas Jensen od mantinelu, Kinkaid puk vyrazil späť do hry.
51:16
Larsen od modrej čiary, puk bol zblokovaný.
48:31
Lassenova strela ešte zo stredného pásma, Kinkaid puk nezasiahol, lebo šiel privysoko.
47:40
47:40
Dáni s pukom chvíľu čakali za svojou bránou. Teraz prešli do útoku, ktorý viedol Frans Nielsen.
45:40
Frans Nielsen v prečíslení vzal zodpovednosť na seba, prestrelil ale bránu.
45:17
Hra štyroch na štyroch vyhovuje o čosi viac Američanom. Butcher ale teraz podobne ako predtým Larkin minul bránu.
44:43
Larkin z pravého kruhu, puk sa ozval o zadný mantinel.
43:58
Vylúčenie v tíme Dánsko (Nicklas Jensen – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme USA (Connor Murphy – 2 min., hrubosť).
43:58
Hra musí byť prerušená, do seba sa pri Kinkaidovej bráne pustili Murphy a Nicklas Jensen.
42:00
Američanom sa podarilo prežiť oslabenie bez ujmy.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine zvýšili USA svoj náskok gólmi Kreidera a Atkinsona. Tretiu tretinu budú Dáni začínať presilovkou.
Strely na bránu v druhej tretine 10:16, priebežne 15:29.
40:00
40:00
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:48
Vylúčenie v tíme USA (Colin White – 2 min., krosček).
39:48
Storm ešte narobil problémy pred Kinkaidom a je z toho napokon presilovka pre Dánov.
39:40
Storm prihráva od zadného mantinelu pred bránu, ale tam prihrávku narušil White.
39:02
Prebieha posledná minúta druhej tretiny. Rovnako ako v prvej, aj teraz záver patrí jasnejšie Američanom.
37:45
Kane si pekne obišiel protihráča, prihral na ľavý kruh, Lee sa mu znova snažil prihrávku vrátiť pred bránu.
36:59
Nicklas Jensen spoza pravého kruhu, Kinkaid mal trochu zakrytý výhľad, ale ani to mu nerobilo problém pri zákroku.
36:22
Gaudreau sa vysunul spoza brány do streleckej pozície, Andersen bol ale pripravený a vyrazil tento pokus.
36:02
Andersen chytá strelu z pravého kruhu a prerušuje hru.
35:33
Kane z pravej strany prihral na Colemana, jeho bekhendová strela minula priestor brány.
34:29
Nicklas Jensen prekorčuľoval do pásma, White ho ale k strele nepustil.
33:51
Viackrát sa Američanom pri prihrávkach puk pošmykol, v tejto presilovke už Andersena neohrozia.
32:58
Teraz už USA rozostavené v pásme kombinujú.
32:15
Kane po ľavej strane do pásma, k strele sa ale nedostal pre dobré bránenie v podaní Jensen Aaba. Tomu sa navyše podarilo aj získať puk a vyhodiť ho von z pásma.
32:03
Krátko po vhadzovaní sa podarilo Dánom puk vyhodiť.
31:51
Vylúčenie v tíme Dánsko (Nicklas Jensen – 2 min., držanie).
30:20
Kane prihral puk na ľavú stranu, Lee kapitánovi puk vrátil do šance pred bránu, ale Kane tiesnený protihráčom ho nedokázal dobre trafiť. Následne prišlo k stretu s brankárom, čo samozrejme rozčúlilo domácich fanúšikov. Kane ale nemohol dobre kontrolovať svoj smer pre bránenie Jakobsena.
29:14
29:14
CAM ATKINSON posunul od zadného mantinelu puk po mantineli a pripravil sa pred bránu, kam strieľal puk Kreider na teč, ten mu ešte nevyšiel, ale z dorážky už Andersena prekonal – 3:0!
Asistencie: Chris Kreider a Nick Jensen.
28:43
Nepríjemná situácia, po nahodení na bránu bol Russell natlačený na Kinkaida a hoci spočiatku puk nemal celkom pod kontrolou, hra musela byť prerušená. Navyše na ľavej strane ostal na kolenách otrasený Bau Hansen.
27:03
Dánsko je síce v útočnom pásme, ale zatlačené k mantinelu. V predĺženej presilovke vyslali na Kinkaida len dve strely.
26:28
Ryan sa dostal k odrazenému puku a odpaľuje ho z celej sily ďaleko preč. USA strieda.
25:50
Coleman je už späť v hre, poponáhľal sa do obrannej tretiny. Fakt, že hrali v presile o dvoch hráčov, pomohol Dánom konečne sa usadiť v pásme.
25:07
Vylúčenie v tíme USA (Brian Gibbons – 2 min., podrazenie). Gibbons sa oprávnene sťažuje, protihráča sa nedotkol, ten sa pri otočke od brány pošmykol sám.
24:37
Butcher zachytil prihrávku do pásma a snažil sa puk rozohrať na Whitea, ale tomu puk ušiel cez čiaru.
24:15
Američanom sa teraz v obrannom pásme podarilo získať puk a znova ho posielajú preč.
23:52
Po vhadzovaní sa Američania hneď oslobodzujú.
23:43
Vylúčenie v tíme USA (Blake Coleman – 2 min., sekanie).
23:40
Stormovu strelu zblokoval Martinez a prišiel pri tom o hokejku. Pri signalizovanom vylúčení Dáni pokračovali v hre, znova sa k puku dostal Storm.
23:18
Kane vymiešal puk na pravom kruhu, ale prihrávka mu nevyšla. Dáni puk zatlačili k zadnému mantinelu.
22:42
22:42
DeBrincat tentokrát vrátil prihrávku na Hughesa, ktorý vypálil z prvej. Puk tečoval pred bránou hokejkou Ryan a následne sa puk odrazil od nohy CHRISA KREIDERA do brány!
Asisstenci: Derek Ryan a Wuinn Hughes.
22:08
DeBrincat dostal nabité na ľavý kruh, ale jeho strela tesne minula vzdialenejšiu žŕdku.
22:01
Gaudreau zoči-voči Andersenovi neuspel.
21:40
Kane zlomil hokejku a vybral sa k striedačke, krátko na to Dáni získali puk a v oslabení šli do útoku. Frans Nielsen prinútil Kinkaida k zákroku.
21:11
Vylúčenie v tíme Dánsko (Jesper Jensen Aabo – 2 min., podrazenie).
21:11
USA sa veľmi rýchlo vrátili to útočného pásma, Gaudreau poslal prihrávku na ľavú stranu, ale tam prišiel faul.
20:57
Túto tretinu začali aktívnejšie Američania. Martineza ale s pukon Dáni vytesnili von z pásma.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Dáni sa súpera vôbec nezľakli a najmä zo začiatku hrali s Američanmi vyrovnanú partiu. Na šance a aj na strely ale vedú práve oni, a napokon aj na góly. Ten strelil nazačiatku 17. minúty mladík Butcher z ľavého kruhu.
Strely na bránu v prvej tretine 5:13.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
19:40
Dáni sa až teraz dokázali vymaniť spod tlaku USA. Už ale nič zaujímavejšie v tejto tretine nestihnúť vymyslieť.
18:50
Kane z pravého kruhu trafil vzdialenejšiu žrď Andersenovej brány!
18:15
Američanom sa v závere darí držať súpera pod tlakom.
17:36
Larkin dostal puk von z obranného pásma, v útočnom mu ale nevyšla dobre prihrávka.
16:51
Gaudreau to znova skúšal, pri prieniku cez protihráčov ale bol faulovaný a nedostal sa k lepšiemu zakončeniu. Rozhodcovia znova nechali hru plynúť a vylučovať sa nebude.
16:06
16:06
Gaudreauovi síce puk skĺzol z hokejky pri tom, ako mieril k bráne, no na puk sa okamžite na ľavom kruhu dostal WILL BUTCHER a peknou strelou otvára skóre!
Asistencie: Johnny Gaudreau.
15:00
importantKinkaid sa stihol presunúť naproti príležitosti Larsena.
13:20
Coleman sa otočil okolo celého útočného pásma, ale Dáni boli dobre postavení a nedovolili mu vystreliť.
12:40
Ani po závare pred Andersenom sa nepodarilo Američanom ho prekonať, znova mal navrch domáci brankár.
11:40
Martinezovu prihrávku domáci zblokovali a chopili sa puku.
11:14
Gibbons číhal pred bránou na šancu, ale nakoniec prihrávku nedostal.
10:25
Fanúšikovia dávajú najavo svoj veľký nesúhlas s faktom, že sa teraz po tvrdšom zákroku nebude pískať faul.
09:09
Dáni sa v troch pustili do napádania dvoch brániacich hráčov súpera, ktorí majú v podčíslení problém udržať puk.
08:25
Nicklas Jensen poslal na bránu poskakujúcu strelu, ktorá takmer narobila Kinkaidovi riadne problémy.
07:30
importantKane našiel pred bránou Colemana, ale ten ani nadvakrát nedokázal prekonať Andersena!
06:50
Po závare pred Kinkaidom sa dopredu rozbehol Atkinson, Bjorkstrand ho ale o puk obral.
05:27
Andersen pozorne zasahuje proti strele DeBrincata.
04:15
Kristensenov únik z prave strany, puk mu ale skĺzol z hokejky a nedokázal dobre zakončiť.
03:13
importantPekná šanca pre domáci tím, Nielsenovi sa vracala prihrávka na druhú, ale puk prešiel bránkoviskom.
02:05
Gibbons to skúsil spoza brány, bol ale dobre zablokovaný brániacimi hráčmi.
01:20
Kane si nakorčuľoval medzi kruhy a hľadal krížom spoluhráča, no nepodarilo sa mu poslať presnú prihrávku.
00:30
Domáci začali o čosi aktívnejšie, Kinkaid si zákrok pripisuje ako prvý.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»USA potvrdili skvelú formu, domácemu Dánsku nedali šancu