MS v hokeji 2024: Kanada nedopustila zaváhanie, Dánsku strelila päť gólov

Dánsko - Kanada: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku.
Fotogaléria (23)
Sportnet|12. máj 2024 o 13:20 (aktualizované 12. máj 2024 o 19:09)

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Dánsko - Kanada.

PRAHA. Dánsko a Kanada dnes o 16.20 h hrali ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Dánsko - Kanada.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Aréne v Prahe.

Fotogaléria zo zápasu Dánsko - Kanada na MS v hokeji 2024 (skupina B)

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Dánsko - Kanada na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
12.05.2024 o 16:20
Dánsko
1:5
(0:2, 1:0, 0:3)
60' minúta
Ukončený
Kanada
Prehľad
Góly a asistencie: 27. Wejse (Storm, Poulsen) – 3. Bedard (Bunting), 16. Cozens (Tavares, Byram), 42. Bedard (Guenther), 58. Mercer (McBain, Tanev), 60. Dubois (Bedard, Zellweger). Rozhodca: Brander (FIN), Hronský (SVK) – Heffner (GER), Hofer (GER).
Kanada vyhráva dnešný zápas 5:1. Jednoduchý zápas to však pre nich nebol. Dáni odohrali výborný zápas. Na bodový zápis to však nestačilo. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:39
goalKanada dala gól! Kanaďania ešte pridávajú piaty gól. Využívajú presilovú hru. Konkrétne PIERRE-LUC DUBOIS, ktorý sa vyborne obtočil a a presnou strelou prekonáva Dichowa. Asistencie Connor Bedard, Olen Zellweger.
59:25
importantTavares sa výborne natlačil pred bránu a triafa brvno!
59:00
Začala posledná minúta tretej tretiny a aj celého zápasu.
58:19
Vylúčenie v tíme Dánsko:
Oliver Lauridsen – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
58:00
goalKanada dala gól! Dnešný zápas je už úplne rozhodnutý. Dáni odvolali brankára a DAWSON MERCER posiela puk do opustenej brány. Asistencie Jack McBain, Brandon Tanev.
57:48
Oddychový čas pre tím Dánsko.
57:48
Tavares sa tlačil do bránkoviska. Ani na dva krát však Dichowa neprekonal.
57:09
importantSeverson pálil z ľavej strany! Jeho pokus opečitkoval tyč Dichowovej brány!
56:14
Kanaďania si strážia svoje vedenie. Idú si pomaly za svojím víťazstvom.
55:01
Začalo nám posledných 5 minút riadnej hracej doby.
54:23
Mangiapane vo veľmi dobrej šanci nedokázal z blízka prekonať Dichowa. Dánsky brankár predviedol výborný zákrok vyrážačkou.
53:24
Jesper Jensen Aabo – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme Kanada:
Connor Bedard – 2 min., hrubosť.
53:24
Kanaďania to zahráli výborne. Bedard pálil a Dubois dorážal! Dichow predviedol veľmi dobrý zákrok a podržal tak svoje mužstvo.
52:18
Nicholas Jensen – 2 min., podrazenie.
52:13
Následuje reklamný brejk.
50:32
Bedardovu bombu vyrazil Dichow. Následne dorážal Paul, ale ten nedokázal puk dostať do brány.
49:08
Dáni sa zatiaľ bránia bez väčších problémoc.
48:03
Joachim Blichfeld – 2 min., podrazenie.
47:12
Guenther schoval svoju strelu za Magiapaneho. Dichow si ju však našiel a schoval ju v lapačke.
46:10
Dáni hrali presilovku veľmi zle. Počas presilovky nedokázali ani raz vystreliť.
45:43
Kanada je v plnom počte.
44:35
Opäť Storm v akcii. Jeho prihrávka na Olesena bola výborná. Zakončenie však našlo len pripraveného Binningtona.
43:43
Olen Zellweger – 2 min., podrazenie.
42:54
Hráči Kanady sú opäť v tlaku. Dubios našiel prihrávkou na modrej čiare Parayka, ktorý okamžite vypálil. Jeho pokus vyrazil Dichow betónom.
41:52
goalKanada dala gól! Tretí gól Kanady je na svete! Dichow dokázal ešte vyraziť strelu Guenthera, ale na zakončenie CONNORA BEDARDA bol už prikrátky. Asistencie Dylan Guenther.
41:02
importantFrom našiel parádnou prihrávkou pred bránou Trueho, ktorý z tesnej blízkosti nedokázal prekonať Binningtona!
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedú hráči Kanady 2:1. V druhej tretine sa podarilo dánskym hokejistom znížiť stav zápasu. Tretia tretina bude určite ešte veľmi zaujímavá.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:52
From zakončoval z ľavej strany. Jeho pokus bol zablokovaný.
37:43
Bedard hľadal prihrávkou Duboisa, ktorý sa však k puku nedostal.
37:09
36:33
Lauridsen pálil od modrej čiary! Jeho delovku Binnington vyrazil betónom.
35:32
Parayko vyhadzuje puk cez všetky čiary.
35:09
John Tavares – 2 min., podrazenie.
34:43
Olesenove zakončenie z pravej strany zblokoval Parayko na ochrannú sieť.
33:53
Druhá tretina je vyrovnaná a sledujeme výborný hokej. Cozens teraz dobre pálil z ľavého kruhu. Jeho pokus Dichow schoval v lapačke a prerušil hru.
32:59
importantDubois našiel perfektnou prihrávkou Hagela, ktorý z prvej zakončil, ale výborný zákrok predviedol Dichow!
32:01
Dáni nehrajú túto presilovku dobre. Nedokážu sa usadiť v útočnom pásme.
31:14
Dáni si nerozumeli v orzohrávke. Kanaďania posielajú puk cez všetky čiary.
30:14
Jack McBain – 2 min., sekanie.
30:10
29:21
Kanaďania sa veľmi dobre bránia. McCann vyhodil puk cez všetky čiary.
28:43
Lauridsenova bomba končí len na betóne Binningtona.
28:10
Michael Bunting – 2 min., nedovolené bránenie.
27:35
importantDáni mohli vyrovnať! Storm potiahol akciu. Našiel voľného Trueho, ktorý zakončil, ale jeho pokus bol zablokovaný. Následne dorážal Olesen, ale ten netrafil odkrytú bránu!
27:03
26:15
goalDánsko dalo gól! Dáni znižujú stav zápasu sa vracajú sa do hry o body. Storm to nahodil na bránu. Binnington jeho pokus vyrazil, ale na dôraznú dorážku CHRISTIANA WEJSEHO už nemal nárok. Asistencie Frederik Storm, Morten Poulsen.
25:43
Andersen sa dostal k dorážke! Jeho pokus s veľkým šťastím vyrazil Binnington! Dáni hrajú v druhej tretine výborne.
25:06
Dáni to prekombinovali. Píska sa ich ofsajd.
24:29
Hráči Kanady začali druhú tretinu veľmi vlažne.
23:24
Oscar Fisker Mølgaard sa veľmi dobre dostal pred Binningtona. Jeho zakončenie vyrazil brankár Kanady.
22:03
Bedeard pálil z pravého kruhu. Jeho strela minula bránu Dánska.
21:26
Olesen pálil výborne z pravej strany. Binnington jeho pokus so šťastím vyrazil.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Kanada vedie po prvej tretine 2:0. Kanaďania boli počas prvej tretine lepším mužstvom a ich vedenie je zaslúžené. Dáni hrozili sporadicky.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:00
Začala posledná minúta prvej tretiny.
18:13
Dáni sa dostali do prečíslenia. From našiel prihrávkou Truea. Druhý menovaný si však puk nedokázal spracovať.
17:32
Owen Power pálil z pravej strany! Jeho bombu chytil Dichow lapačkou a prerušil hru.
16:54
Lauridsen nahadzal puk na Bránu Kanady. Jeho pokus zablokoval Parayko.
15:25
goalKanada dala gól! Kanda využíva presilovú hru a pridáva tak druhý gól v zápase. DYLAN COZENS si naviedol puk na stred a svojou schovanou strelou nedal šancu brankárovi Dánska. Asistencie John Tavares, Bowen Byram.
15:11
Frederik Storm – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
15:09
Bedard potiahol puk. Pred bránou hľadal Paula. Jeho zakončenie však bolo zablokované.
14:22
13:27
Dáni trochu otupili tlak Kanady. Olesen pálil z pravého krídla. Jeho pokus však minul bránu.
12:41
Dánsko je v plnom počte.
12:00
importantVeľká šanca Kanady. Cozens pálil z pravej strany. Jeho pokus Dichow vyrazil. K dorážke sa dostal Mangiapane, ktorý z tesnej blízkosti trafil brvno!
11:14
Dáni sa dobre bránia. Olesen vyhodil puk cez všetky čiary.
10:41
Matias Lassen – 2 min., držanie.
10:16
Dáni mali teraz veľmi dobrú pasáž. From aj Olesen mali viacero dobrých zakončení.
09:03
importantVeľká šanca Dánska! From pálil. Následne aj Olesen, ale obidva pokusy výborne chytá Binnington.
08:28
Zatiaľ sledujeme jednosmernú záležitosť. Hráči Kanady jasné dominujú. Dáni sa bránia zubami nechtami.
07:10
Kanada opäť v tlaku. Od modrej čiary pálil Parayko. Dichow chytá a prerušuje hru. Následuje reklamný brejk.
06:22
Veľmi pekná akcia Seversona, ktorý sa natlačil pred Dichowa a moc nechýbalo, aby skóroval. V poslednej chvíli mu puk vypichol Lassen.
05:36
Bunting pálil z otočky. Dichow jeho pokus chytá lapačkou a prerušuje hru.
05:24
Storm pálil z ľavej strany, ale jeho pokus bol zblokovaný až na ochrannú sieť.
04:02
Russell dobre zakončil, ale Binnington bol pripravený a puk chytil.
03:41
Kanada pokračuje vo svojom nápore. Tanev narazil tvrdo jedného z dánskych hráčov. Vylučovať sa nebude.
02:24
goalKanada dala gól! Hlavný arbiter po vzhliadnutí videa gól uznáva! CONNOR BEDARD dostal veľmi dobrú prihrávku od Buntinga a presnou strelou prepálil Dichowa v bráne Dánska. Asistencie Michael Bunting.
02:24
importantTréner Kanady si berie ešte challange! Rozhodcovia si všetko skontrolujú na videu.
02:24
Kanada dala gól, konkrétne Conor Bedard. Hlavný rozhodca ho však neuznáva kvôli postaveniu hráča v bránkovisku.
01:45
Hráči Kanady sú usadení v útočnej tretine. Dáni sú pod veľkým tlakom.
01:01
John Tavares ťahal akciu stredom, ale Hagel vbehol do tretiny skôr. Píska sa ofsajd.
00:34
Tanev pálil z ľavej strany. Dichow zasahovať nemusel.
00:01
Úvodné buly získali hráči Dánska.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Dánsko: Dichow (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen (A), Jensen Aabo (C), Jensen, Bruggisser, Larsen – Aagaard, Russell (A), Blichfeld – From, True, Olesen – Andersen, Mølgaard, Scheel – Storm, Wejse, Poulsen – Schultz.
Tréner: Mikael Gath

Kanada: Binnington (Daws) – Power, Parayko (A), Byram, Oleksiak, Guhle, Severson (A), Zellweger – Bunting, Paul, Bedard – Tanev, McBain, Mercer – Mangiapane, Cozens, Guenther – Hagel, Tavares (C), Dubois – McCann.
Tréner: André Tourigny

Rozhodca: Brander (FIN), Hronský (SVK) – Heffner (GER), Hofer (GER).
Prajem pekný deň pri sledovaní dnešného online prenosu.

Hokejisti Dánska vyhrali svoj prvý zápas v Prahe. Zdolali Rakúsko jasne 5:1. Dnes ich však čaká súper iného kalibru. Uvidíme ako to zvládnu. Kanďania začali šampionát veľmi rozpačito. Zdodali síce Veľkú Britániu 4:2, ale herne príliš nepresvedčili. Dnes ich čaká určite kvalitnejší súper.

Nominácia Dánska na MS

Brankári: Mathias Seldrup (Esbjerg), William Roerth (Roedovre), Frederik Dichow Nissen (HV 71/Švéd.),

Obránci: Phillip Bruggisser, Nicholas B Jensen (oba Bremerhaven/Něm.), Jesper Jensen Aabo (Klagenfurt/ICEHL), Anders Koch (Aalborg), Oliver Joakim Larsen (Jukurit Mikkeli/Fin.), Matias Lassen (Malmö/Švéd.), Markus Lauridsen (Frankfurt nad Mohanem/Něm.), Oliver Lauridsen (TPS Turku/Fin.),

Útočníci: Mathias From, Morten Poulsen (oba Herning), Oliver Kjaer, Phillip Schultz (Esbjerg), Christian Wejse, Felix Scheel (oba Bremerhaven/Něm.), Mikkel Aagaard (MoDo Hockey/Švéd.), Niklas Andersen (Augsburg/Něm.), Joachim Blichfeld (Växjö/Švéd.), Oscar Fisker Moelgaard (HV 71/Švéd.), Patrick Russell (Linköping/Švéd.), Nick Olesen (Oskarshamn/Švéd.), Frederik Storm (Kolín na Rýnem/Něm.), Alexander True (Charlotte/AHL).

Nominácia Kanady na MS

Brankári: Jordan Binnington (St. Louis Blues), Nico Daws (New Jersey Devils), Joel Hofer (St. Louis Blues)

Obránci: Bowen Byram, Owen Power (oba Buffalo Sabres), Kaiden Guhle (Montreal Canadiens), Jamie Oleksiak (Seattle Kraken), Colton Parayko (St. Louis Blues), Damon Severson (Columbus Blue Jackets), Olen Zellweger (Anaheim Ducks)

Útočníci: Connor Bedard (Chicago Blackhawks), Michael Bunting (Pittsburgh Penguins), Dylan Cozens (Buffalo Sabres), Pierre-Luc Dubois (Los Angeles Kings), Ridly Greig (Ottawa Senators), Dylan Guenther, Jack McBain (oba Arizona Coyotes), Andrew Mangiapane (Calgary Flames), Jared McCann, Brandon Tanev (oba Seattle Kraken), Dawson Mercer (New Jersey Devils), Brandon Hagel, Nick Paul (oba Tampa Bay), John Tavares (Toronto).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Kanada nedopustila zaváhanie, Dánsku strelila päť gólov