5 - 2
(1:1, 0:1, 4:0)

Dánsko - Bielorusko: ONLINE z MS v hokeji 2021

Dánsko vs. Bielorusko: ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2021 dnes.
Dánsko vs. Bielorusko: ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2021 dnes. (Zdroj: Sportnet)
Sportnet|28. máj 2021 o 10:00 (aktualizované 28. máj 2021 o 19:00)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2021: Dánsko - Bielorusko.

RIGA. Dánsko a Bielorusko dnes hrali ďalší zápas na MS v hokeji 2021, ktoré hostí lotyšská Riga. Sledovali ste online prenos s nami naživo.

Dánsko vyhralo 5:2.

Pozrite si tiež aktuálne tabuľky a celkový program šampionátu.

ONLINE PRENOS: Dánsko - Bielorusko (LIVE z MS v hokeji 2021 dnes)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2020/2021
28.05.2021 o 19:15
Dánsko
5:2
60' minúta
Ukončený
Bielorusko
Prehľad
Góly a asistencie: 6. Meyer (M. Lauridsen), 45. Asperup (From, Jensen Aabo), 48. From (True), 50. M. Lauridsen (Hardt, Lassen), 53. True (Lassen, Hardt) – 3. Demkov (Kodola, Korobov), 31. Stefanovič (Faľkovskij, Protas). Rozhodca: Schrader (GER), Sternat (AUT) – Obwegeser (SUI), Seewald (AUT). Diváci: bez divákov.
Je po zápase. V tretej tretine si Dáni z bránky súpera urobili terč a za päť minút sa posadili na koňa. Bielorusko hralo od polovice zápasu pasívne. Kým v druhej tretine to ešte stačilo, tento recept bol v tretej tretine neúčinný. Pomer striel medzi žrde v tretej časti 12:8, celkom 37:18. Dáni si za predvedený výkon zapíšu do tabuľky právom plný počet bodov. Dobrú noc priaznivcom športu želá Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
59:40
Dáni poslali puk do stredného pásma, Bielorusi si palebný priestor vypracovať aj tak nedokázali.
59:03
Zakázané uvoľnenie Dánska, hra sa vráti pred Dahma, vhadzovať budeme po jeho pravej ruke.
58:02
Strela od modrej a betóny Dahma puk usmernili do rohu klziska.
57:25
Puk síce na hokejkách hostí, no na ich polovici hracej plochy. Dáni kontrolujú hru a majú taktovku pevne vo svojich rukách.
56:09
Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, Dánsko vykázané do stredného pásma.
56:01
Na druhej strane v akcii Kolosov, ktorý zlikvidoval akciu hostí.
55:43
Puk od modrej Dahm v stoji vyrazil pred seba a Dánsko založilo svoju útočnú akciu.
55:36
Spoza ľavého kruhu od mantinelu vystrelil príklepom Antonov, Dahm puk pohotovo zatočil do svojej lapačky.
55:02
Dáni majú pod kontrolou svoju modrú čiaru, kreativitu Bielorusov žiaľ nevidíme.
53:23
Dáni hrajú v pohode, Bielorusi majú problém vypracovať si akciu so streleckým zakončením, je po zápase.
52:15
52:15
goalDánsko dalo gól!
ALEXANDER TRUE pred Kolosovom zmenil trajektóriu puku vystreleného od modrej od Lassena. Asistencie: Matias Lassen a Nichlas Hardt.
51:52
Ofsajd hostí, defenzíva domácich je dobre pozične organizovaná a hostia asi veľa priestoru na streľbu nedostanú.
50:50
Spoza bránky Kolosova začínajú hostia ďalšiu svoju akciu. Tie predchádzajúce končili vždy na defenzíve domácich, Dahm v bránkovisku len kontroloval hru.
49:53
49:53
MARKUS LAURIDSEN vystrelil z ľavej strany od modrej príklepom a Kolosov bol bez šance. Puk skončil opäť pod brvnom jeho bránky. Asistencie: Nichlas Hardt a Matias Lassen.
49:09
Bailen prevzal puk už v strednom pásme, čiarový hru prerušil pre ofsajd a budú to hostia, ktorí budú musieť tvoriť hru.
47:48
47:48
MATHIAS FROM si prevzal na modrej puk, nakorčuľoval s ním na pravý kruh a vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu bránky Kolosova. Asistencia: Alexander True.
46:36
Dáni spoza svojej bránky začínajú svoju útočnú akciu, Bielorusom pasivita nepomohla a je vyrovnané.
44:58
44:58
MATTHIAS ASPERUP vystrelil odrazený puk z medzikružia a nedal šancu na zásah brankárovi hostí. Asistencia: Mathias From a Jesper Jensen Abbo.
44:39
Opäť ďalšie zakázané uvoľnenie, Bielorusi sa snažia kúskovať hru, bude im to stačiť?
44:27
Asperup korčuľoval po pravej strane a od kruhu vystrelil, Kolosov mal priestor pri ľavej žrdi pod kontrolou a puk zlikvidoval.
43:44
Jakobsen stál v bránkovisku, hlavný hru prerušil a vhadzovať tak budeme v strednom pásme.
43:07
Šarangovič poslal puk na zakázané uvoľnenie, hra sa vráti pred Kolosova.
41:17
importantStorm nabil Hardtovi pred bránkovisko, ktorý pohotovo vystrelil, jeho puk však skončil cez teplomer Kolosova v jeho bránkovisku a Dáni sa radovať nemôžu.
40:38
Oliver Lauridsen nahodil puk na bránku hostí, Kolosov puk schoval do lapačky.
40:24
Prince zachytil na modrej rozohrávku Dánska, no do brejku sa nedostal, puk mu v strednom pásme skĺzol z hokejky.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:55.
Skončila sa nám druhá časť hry a v nej sme videli jeden gól, keď hostia bleskurýchle po krásnej akcii využili svoju presilovú hru a opäť sa ujali vedenia v zápase. Po jednej brejkovej akcii na každej strane sa skóre nemenilo a tak Dáni budú chcieť zmazať v tretej tretine svoje manko. Pomer striel medzi žrde v tej druhej 12:7.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:45
Prihrávka rukou, hlavný hru prerušil a Dánov vykázal do stredného pásma.
39:09
Dáni v závere tretiny aktívnejším tímom, no teraz majú puk na hokejkách vo svojom obrannom pásme.
38:03
Lassen vystrelil zápästím spoza pravého kruhu, Kolosov pravým betónom puk opäť poslal späť do hry.
37:42
Puk na striedačke a hra sa nám naťahuje, čo vyhovuje hráčom v bielych dresoch.
36:57
Jesper Jensen preveril pozornosť Kolosova, ktorý zmenu skóre nepripustil a puk poslal späť do hry. Puk z vnútornej strany ľavého kruhu po ľade skončil na pravom betóne Kolosova.
36:44
Bielorusi kúskujú hru a puk opäť poslali von len za cenu zakázaného uvoľnenia.
36:34
Puk skončil na ochrannej sieti a konečne môžu Bielorusi poslať na ľad čerstvé sily.
36:19
Pokazená akcia hostí a Bielorusi opäť nemôžu striedať, vhadzujeme po pravici Kolosova.
36:00
Opäť zakázané uvoľnenie a opäť sa hra musí vrátiť pred Kolosova, vhadzujeme po ľavej ruke brankára hostí.
35:37
Zakázané uvoľnenie hostí, Bielorusi tak striedať nemôžu, hra sa vráti pred Kolosova.
35:00
Paré prešiel s pukom na hokejke z pravého kruhu poza bránku cez ľavý kruh až za kruhy a vystrelil, Dahm mal ideálny výhľad a puk schoval vo svojej lapačke.
33:15
importantAj Bielorusi si vypracovali prečíslenie dva na jeden, z ľavej strany zakončil Protas, Dahm puk poslal do rohu klziska.
32:54
importantDáni sa dostali do prečíslenia dva na jeden, Olesen sa napokon rozhodol zakončiť z pravého kruhu, Kolosov puk schoval v rukavici v náručí.
31:45
Dánsko sa snažilo niečo s pukom v obrannom pásme súpera urobiť, Bielorusi mu však palebný priestor vôbec neposkytli.
30:20
30:20
goalBielorusko dalo gól!
Hostia vyhrali buly, puk smeroval na modrú, odtiaľ na ľavý kruh a MICHAIL STEFANOVIČ nedal Dahmovi šancu. Asistencie: Stepan Faľkovskij a Alexej Protas.
30:16
Jesper Jensen dostal dve minúty za nedovolené bránenie.
30:11
Platt poslal dva projektily na bránku domácich. Ten prvý Dahm poslal späť do hry, ten druhý zblokoval hráč Dánska a Dahm zasahovať nemusel.
29:15
Komarov prihrával od kruhu na modrú, domáci puk poslali von z pásma a hostia sa poň musia vrátiť až k svojej bránke.
28:28
Prince sa chcel natlačiť s pukom pred bránku Dánska, bol tiesnený a tak puk poľahky skončil pod lapačkou brankára Severanov.
27:58
Domáci v plnom počte, s príchodom Olesena sme videli malý závar pred bránkoviskom Dánska, bez úspechu.
27:45
Bielorusi až teraz zamkli Dánov v pásme, podarí sa im využiť presilovú hru?
26:59
Hostia v plnom počte a budú v hre pokračovať svojou presilovou hrou.
25:58
Olesen dostal dvojku za držanie a sily na ľadovej ploche sa nám vyrovnajú.
24:59
Lopačuk inkasuje dve minúty za hákovanie, presilovka pre Dánsko.
24:59
Olesen pohotovo vystrelil z pravého kruhu, Kolosov v ľahu na ľade puk cez lapačku zneškodnil.
24:40
Nicklas Jensen vystrelil od mantinelu od modrej z ľavej strany, Kolosov cez hokejku puk poslal do rohu klziska.
23:54
Domáci od modrej nahodili puk na bránku súpera, Kolosov ho cez lapačku pohotovo rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
22:35
Videli sme trochu nepresností a to na oboch stranách, brankári zasahovať nemuseli.
21:27
True poslal puk na bránku hostí od pravého kruhu, Kolosov mal odkrytý výhľad a puk poľahky schoval do lapačky.
20:33
importantPrince vystrelil z otočky z pravého kruhu, Dahmovi puk cez betón a cez ruku napokon skončil dole medzi betónmi.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:03.
Skončila sa nám prvá tretina duelu. Účet večera otvorili hostia, no zakrátko domáci hrali presilovku a využili ju. Od tej chvíle boli aktívnejším tímom na ľadovej ploche, no nedokázali využiť dlhú päť minútovú presilovú hru. Videli sme aj dve spálené tutovky, po jednej na každej strane a tak do šatne chlapci odchádzali zmierlivo. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 13:3.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:52
Bielorusi sa takmer dostali do prečíslenia dva na jeden, Jakobsen im v tom zabránil.
18:42
Protas hľadal pukom z pravej strany pred bránkoviskom Šarangoviča, nenašiel ho a Dáni si mohli vydýchnuť.
17:22
Spoza bránky Dahma začne útočná akcia Dánska, blíži sa záver prvej tretiny.
16:02
Bielorusi hrali chvíľu s pukom v zóne súpera, dve strely Korobova však boli zblokované a Dahm zasahovať nemusel.
15:07
Hostia v plnom počte, Dánsko hralo presilovku mizerne, skóre sa nemenilo.
14:57
Storm sa snažil zapísať do listiny strelcov, nedokázal však spoza bránky prekvapiť v bránkovisku Kolosova.
14:21
Nicklas Jensen preveril pozornosť Kolosova, ktorý jeho puk z ľavého kruhu pokojne zatočil do svojej lapačky.
13:56
Dáni sa nepresnou prihrávkou sami pripravili o útočné pásmo, sekundy plynú a Dánom už zostava len minúta.
13:07
Ďalší puk až za bránkou Dahma, hostia opäť získali sekundy zo svojho dlhého oslabenia.
12:09
Markus Lauridsen vystrelil z ľavého kruhu, Kolosov puk poslal pred seba, no skrumáž defenzíva hostí nepripustila a puk poslala von z pásma.
11:15
Dáni držia súpera v pásme, snažia sa vytvoriť si efektný palebný priestor, Bielorusi sa úspešne bránia.
10:28
Markus Lauridsen vystrelil spoza kruhov zápästím, o zmenu skóre sa nepostaral a krátko na to hostia poslali puk von cez všetky čiary.
10:07
10:07
Drozd za faul na hlavu a krk dostal trest päť minút + do konca zápasu. Dánsko dostalo výhodu v podobe dlhej presilovej hry.
09:26
Domáci v plnom počte, Bielorusi presilovku využiť nedokázali.
09:18
09:18
importantJesper Jensen ukázal svoj chrbát defenzíve Bieloruska a korčuľoval sám na bránku Kolosova, ktorý šiel dole na ľad a nájazd pravým betónom zneškodnil.
08:58
Dánsko vyhodilo puk von cez všetky čiary a získalo cenné sekundy zo svojho oslabenia.
08:15
08:15
importantParé vystrelil, no nepodarilo sa mu trafiť odkrytý priestor bránky a puk napokon opustil obranné pásmo Dánska.
07:52
Bielorusko kombinuje s pukom na hokejkách v zóne Dánska.
07:26
Lassen dostal dve minúty za držanie a presilovku si teraz zahrá Bielorusko.
07:07
Nicholas Jensen poslal puk spoza bránky na ľavý kruh, odtiaľ zakončil z prvej Meyer, Kolosov mal priestor pri pravej žrdi pokrytý a puk zlikvidoval.
06:25
Asperup zakončil na ľavej strane pri bránkovisku, Kolosov dobre čítal hru a puk schoval medzi svoje betóny.
05:29
05:29
Dánsko zakombinovalo s pukom a po výmene s Markusom Lauridsenom z pravého kruhu strelou zápästím zakončil NICOLAI MEYER. Asistencia: Markus Lauridsen.
05:16
Po úvodnom vyhodení puku z pásma sa Dánsko dostalo do pásma súpera a kombinuje s pukom na hokejkách.
04:48
Za seknutie dostal dve minúty Bailen a Dánsko si zahrá presilovku.
04:37
Pekná akcia Dánska, From však neprihral a napokon puk skončil v rohu klziska.
03:50
Kodola vystrelil spoza obrancu, jeho puk však minul priestor bránky Dánska.
02:12
02:12
ARŤOM DEMKOV dostal puk na hokejku v strednom pásme, zbavil sa obrancu Dánska, nakorčuľoval pred bránku a puk strelou švihom poslal za chrbát Dahma. Asistencie: Vladislav Kodola a Dmitrij Korobov.
01:29
Od zadného mantinelu sa puk odrazil k ľavej žrdi bránky Dánska, Dahm s trochou dávky šťastia puk napokon poslal za svoju bránku a Paré sa k zakončeniu nedostal.
00:41
Antonov od modrej nahodil puk na bránku Dánska, Dahm šiel do pokľaku a puk schoval do náručia.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy už máme na ľadovej ploche a o malú chvíľu bude všetko pripravené na úvodné buly zápasu.
Úvodné zostavy:

Dánsko:

Dahm (Sogaard) – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen (A), Jensen Aabo (C), Kristensen, Nicholas Jensen, O. Larsen – Nicklas Jensen, Jakobsen, Meyer – Storm, Jesper Jensen, Hardt – True, Asperup, From – Andersen, Madsen, Poulsen (A) – Olesen.

Bielorusko:

Kolosov (D. Taylor) – Faľkovskij, Chenkeľ (A), Znacharenko, Antonov, Bailen, Korobov, Solovjov, Šinkevič – Protas, Šarangovič (C), Prince – Lopačuk, N. Komarov, Drozd – Platt (A), Kodola, Paré – Stefanovič, Demkov, Belevič.

Rozhodca:

Schrader (GER), Sternat (AUT) – Obwegeser (SUI), Seewald (AUT).
MS v hokeji pokračujú dnes zápasmi piateho kola. Dánsko so ziskom piatich bodov vyzve do boja Bielorusko, ktoré má v tabuľke na konte bodov číslo štyri.

Dánsko v úvodnom zápase zdolalo Švédsko a prvé prekvapenie bolo na svete. Švajčiarom však nedokázalo streliť gól a prehralo najtesnejším možným rozdielom. V treťom dueli brali dva body Dáni, ktorí zvíťazili nad Ostrovanmi gólom v predĺžení. V ostatnom zápase podľahli Severania hráčom Ruskej federácie hrajúcej pod olympijskou hlavičkou a opäť Dáni vyšli strelecky na sucho.

Bielorusko v úvode prehralo so Slovenskom po výsledku 2:5. Nasledovalo však ďalšie prekvapenie na úkor Švédska, keď Bielorusko zvíťazilo najtesnejším možným výsledkom a Severania v zápase nedokázali vsietiť. V treťom dueli Bielorusi podľahli Čechom, avšak až v predĺžení. Posledný zápas Bielorusko nezvládlo a podľahlo Veľkej Británii 3:4. Prichádza čas na reparát.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:15.

Domov»MS v hokeji 2021»Dánsko - Bielorusko: ONLINE z MS v hokeji 2021