Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Danišovi sa tesná prehra málila

Sportnet|19. sep 2006 o 00:00

GÖTEBORG, BRATISLAVA - Hádzanárky Iuventy Michalovce majú na dosah postup do 2. predkola Ligy majstrov. Vo Švédsku síce podľahli IK Sävehof, no len rozdielom jediného gólu 27:28, čo im pred sobotňajšou domácou odvetou dáva reálne šance zahrať si v 3.

Petra Beňušková (v strede zo súboja s Radničkami Belehrad) bola so siedmimi gólmi najlepšou strelkyňou Michaloviec v 1. predkole Ligy majstrov vo Švédsku. Iuventa podľahla Sävehofu 27:28. FOTO - SITA

predkole s ruským Dinamom Volgograd. A prípadne preniknúť medzi ženskú hádzanársku klubovú elitu starého kontinentu, ktorá sa od ďalšieho kola bude hrať v skupinách.

Tristo prevažne starších priaznivcov švédskeho klubu v maličkej hale na göteborskom predmestí Partile tešilo vari len víťazstvo. Michalovce hrali vyrovnanú partiu, ba dokonca viedli o tri góly (6:3). Trojgólový náskok bol najväčším rozdielom v skóre, po obrátke už viedli iba domáce. Na viac ako dva góly však dvojnásobnému slovenskému majstrovi neušli. O tesnom víťazstve rozhodli Švédky v záverečnej minúte, Michalovčankám sa už v zostávajúcich dvadsiatich sekundách nepodarilo vyrovnať.

Dušan Daniš napriek tomu nejasal. Mrzela ho premrhaná šanca ešte na lepší výsledok. "Nepodali sme štandardný výkon, zbytočne sme podľahli tlaku prostredia. Hrali sme zakríknuto, nepresne. Švédky hrali iba to, čo potrebovali, preto som pred odvetou optimista. Jednogólové manko nie je v pohárových súbojoch veľké, aj preto platí, že s výsledkom som oveľa spokojnejší, ako s predvedenou hrou," konštatoval michalovský kouč. Nechápal, prečo hráčky podali taký výkon. "Nechcem preto vyzdvihovať žiadnu. Nikto ma neuspokojil. Som presvedčený, že doma dokážeme zahrať oveľa lepšie."

Michalovčanky sa včera ráno presunuli do Kodane, kde strávili popoludnie. Do Budapešti leteli až večer, aby už dnes absolvovali predohrávku WHIL so Zlínom.

Súvisiace články