Ďalšie absencie: V Zápase hviezd nenastúpia ani Crosby a Malkin

Sidney Crosby (vľavo) v súboji s Patrickom Kaneom zo Chicaga.
Sidney Crosby (vľavo) v súboji s Patrickom Kaneom zo Chicaga. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. jan 2015 o 07:49

Hviezdy Pittsburghu sú podľa informácií ich klubu zranené.

NEW YORK. Víkendový Zápas hviezd hokejovej NHL bude ochudobnený o dve opory Pittsburghu. Pre zranenia sa na tradičnom exhibičnom podujatí v Columbuse nepredstavia útočníci Sidney Crosby a Jevgenij Malkin.

Crosby nastupoval v uplynulých zápasoch s nešpecifikovaným zraneným dolnej časti tela a liečba si vyžiada približne týždeň. V poslednom zápase pred prestávkou bol v súboji s Chicagom (2:3) na ľade viac ako 23 minút a nebodoval. Pre vynechanie Zápasu hviezd nemôže Crosby nastúpiť v najbližšom zápase NHL proti Winnipegu.

Malkina vyradilo z účasti takisto zranenie dolnej časti tela. Podľa klubu má ruský útočník problémy už dlhšie a zranenie si obnovil tento týždeň v zápase proti Philadelphii. Malkin vynechal časti druhej a tretej tretiny, vrátil sa na predĺženie, ale v ďalšom zápase proti Chicagu nenastúpil.

Z účasti v Zápase hviezd vypadlo pre zranenie už skôr trio brankárov Jimmy Howard (Detroit), Pekka Rinne (Nashville) a Sergej Bobrovskij (Columbus). Premiérovo sa vďaka tomu v Zápase hviezd predstaví slovenský brankár Jaroslav Halák z New Yorku Islanders.

Okrem neho dodatočne povolali aj gólmana Marca-Andre Fleuryho, ktorý bude pri absenciách Crosbyho a Malkina jediným zástupcom Pittsburghu. Malkina nahradí útočník Nashvillu Filip Forsberg, Bobrovského zasa Brian Elliott zo St. Louis.

Nominácia na Zápas hviezd

Brankári: Roberto Luongo (Florida), Corey Crawford (Chicago), Carey Price (Montreal), Marc-Andre Fleury (Pittsburgh), Jaroslav Halák (New York Islanders), Brian Elliott (St. Louis)

Obrancovia: Brent Burns (San Jose), Kevin Shattenkirk (St. Louis), Drew Doughty (Los Angeles), Oliver Ekman-Larsson (Arizona), Ryan Suter (Minnesota), Mark Giordano (Calgary), Shea Weber (Nashville), Justin Faulk (Carolina), Dustin Byfuglien (Winnipeg), Duncan Keith, Brent Seabrook (obaja Chicago)

Útočníci: Vladimir Tarasenko (St. Louis), Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton), Anže Kopitar (Los Angeles), Steven Stamkos, Tyler Johnson (obaja Tampa Bay), Patrik Eliáš (New Jersey), Phil Kessel (Toronto), John Tavares (New York Islanders), Radim Vrbata (Vancouver), Ryan Getzlaf (Anaheim), Patrice Bergeron (Boston), Claude Giroux, Jakub Voráček (obaja Philadelphia), Nick Foligno, Ryan Johansen (obaja Columbus), Tyler Seguin (Dallas), Rick Nash (New York Rangers), Alexander Ovečkin (Washington), Bobby Ryan (Ottawa), Jonathan Toews, Patrick Kane (obaja Chicago), Zemgus Girgensons (Buffalo), Filip Forsberg (Nashville)

Nováčikovia (na súboje zručností): Johnny Gaudreau (Calgary), Aaron Ekblad (Florida), Mike Hoffman (Ottawa), Jiří Sekáč (Montreal), Jonathan Drouin (Tampa Bay)

Domov»Hokej»NHL»Ďalšie absencie: V Zápase hviezd nenastúpia ani Crosby a Malkin