Dali prednosť klubu pred reprezentáciou. Barinku a Seidera neuvidíme na MSJ

Oh My Hockey|3. dec 2020 o 13:51

Keď dajú hokejisti pred svetovým šampionátom prednosť niečomu inému ako reprezentácii, u verejnosti sa to zväčša stretne s nepochopením. V tejto sezóne sme svedkami podobného u juniorov - obrancov Marcela Barinku a Moritza Seidera.

Barinkovo rozhodnutie vyšlo najavo, keď bola včera zverejnená 42-členná nominácia do prípravného kempu českej reprezentácie. "Marcel Barinka mi volal 27. novembra, že si vybojoval zmluvu v Kolíne nad Rýnom. Chce si vybojovať trvalé miesto v kádru, takže oznámil, že uprednostňuje klub oproti reprezentácii," oznámil hlavný kouč Karel Mlejnek.

Nedraftovaný 19-ročný Barinka si v DEL vyslúžil prvý profesionálny kontrakt v živote. Vlani hrával v kanadskej juniorskej QMJHL. Chce hrávať, preto pred mesiacom s rovesníkmi uprednostnil trénovanie s nemeckými mužmi.

Ešte podstatnejšou bude absencia beka Moritza Seidera v národnom mužstve Nemecka. Ten by sa vyšvihol na hlavné opory tímu, veď v roku 2019 bol vybratý z celkového šiesteho miesta na drafte ako celkovo druhý obranca onoho výberu.

"Nechali sme mu voľnú ruku, nech sa rozhodne," opisuje situáciu pre novinára Ansara Khana asistent generálneho manažéra Detroitu, Ryan Martin. "Rozhodol sa zotrvať v švédskom Rögle a nejsť na svetový šampionát. Podporili by sme ho v akomkoľvek jeho rozhodnutí."

Pôvodne sa vravelo o tom, že samotná organizácia z Motor City učinila rozhodnutie nepustiť ho. Posledné informácie priamo od klubu však potvrdili opačný variant. Mladík patrí medzi dôležité časti tímu, v deviatich zápasoch najvyššej švédskej súťaže zaznamenal osem bodov. Je tretím najvyťažovanejším zadákom tímu a druhým najproduktívnejším. Nemcom bude iste chýbať, pre jeho rozvoj sa to ale zdá ako správne rozhodnutie.

Nachádzate sa tu: