Taliansko

Alpecin-Deceuninck

+ 52 s

VIAREGGIO. Dánsky cyklista Magnus Cort z tímu EF Education-EasyPost triumfoval v utorňajšej desiatej etape Giro d'Italia.

Na druhom mieste skončil Derek Gee z Kanady (Israel Premier Tech) a najlepšiu trojku doplnil domáci Alessandro De Marchi z tímu Jayco AlUla.

Desiatu kopcovitú etapu zo Scandiana do Viareggia s dĺžkou 196 kilometrov ovplyvnil dážď, chladné počasie, hustá hmla i zlá viditeľnosť. Mnohí cyklisti boli natoľko "vymrznutí", že museli zastaviť a prezliecť sa.

Pretekári mali za sebou deň voľna, počas ktorého odstúpili pre koronavírus deviati cyklisti vrátane lídra celkového poradia Remca Evenepoela.

Najlepšia trojica išla do úniku na začiatku a pripojil sa k nim aj Davide Bais (EOLO - Kometa), ktorý sa stal víťazom siedmej etapy.

Na prvej vrchárskej prémii na Passo delle Radici získal 18 bodov, tri na Monteperpoli uchmatol Gee. Bonifikačnú prémiu získal Cort.

Pred cieľom mal trojčlenný únik náskok 45 sekúnd pred pelotónom. Ako prvý zaútočil Gee už 1,5 km pred cieľom, Cort sa priblížil a s útokom čakal.

Medzitým sa k dvojici priblížil aj De Marchi, chvíľu viedol, no v úplnom závere zaútočil s prehľadom Dán. Cort si pripísal deviate víťazstvo na Grand Tour v kariére a vôbec prvýkrát uspel na Giro d'Italia.