Guillaume Martin

Francúzsko

Cofidis

+ 0 s

BARCELONA. Kolumbijský cyklista Sergio Higuita sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Katalánska 2022. Jazdec tímu Bora-Hansgrohe si udržal vedenie v záverečnej siedmej etape, v ktorej obsadil deviate miesto.

V poslednej etape, v ktorej cyklisti niekoľkokrát museli prejsť okruh v Barcelone, odolal útoku Ekvádorčana Richarda Carapaza, ktorý na neho strácal 16 sekúnd.

Najmä za pomoci tímového kolegu Jaya Hindleyho si Kolumbijčan postrážil svoju pozíciu a druhýkrát v kariére ovládol celkové poradie. Predtým sa mu to v roku 2020 podarilo na domácich pretekoch Okolo Kolumbie.

V závere etapy sa odčlenila menšia skupina, no doplatila na prílišné taktizovanie. Preto ju kilometer pred cieľom dostihlo viacero pretekárov, vrátane Andreu Bagioliho, ktorý mal v záverečnom špurte najviac síl.

Dvadsaťtriročný Talian z tímu Quick-Step Alpha Vinyl si pripísal štvrté víťazstvo a zároveň najväčší úspech v kariére. Druhý bol Maďar Attila Valter a na treťom mieste v etape sa umiestnil Fernando Barcelo.

O bonusové sekundy sa snažil zabojovať aj Nairo Quintana, ktorý v celkovom poradí strácal na tretieho Joaa Almeidu jednu sekundu. Napokon však Kolumbijčan skončil siedmy, a tak si žiadnu bonifikáciu nepripísal.

+ 1:10 min

Domov»Cyklistika»Talian využil taktizovanie súperov, celkové poradie vyhral jazdec Bory