6.

Kathrin Schweinbergerová

Rakúsko

+0 s

HASSELT. Holandská cyklistka Lorena Wiebesová sa stala víťazkou cestných pretekov na ME v Belgicku.

Rovinatú 162 km dlhú trať z Heusden-Zolderu do Hasseltu zvládla za 3:56:34 h a v záverečnom hromadnom špurte sa presadila pred Taliankou Elisou Balsamovou a Dariou Pikulikovou z Poľska.

V kategórii juniorov zvíťazil Nór Felix Örn-Kristoff. Na 129,7 km trati sa presadil taktiež v špurte, keď bol rýchlejší ako Španiel Hector Alvarez Martinez. Tretí finišoval v rovnakom čase Paul Seixas z Francúzska.

Zo slovenských reprezentantov sa najlepšie umiestnil Lukáš Panáček, ktorý skončil na 42. priečke. Na Örn-Kristoffa stratil 51 sekúnd.

Domov»Cyklistika»Panáček najrýchlejší Slovák medzi juniormi, preteky žien ovládla Wiebesová