Záverečnú etapu na Okolo Slovenska ovládol Quick Step. Má aj celkového víťaza

Rémi Cavagna sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Slovenska 2023.
Rémi Cavagna sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Slovenska 2023. (Autor: Ján Melicher)
Sportnet, TASR|17. sep 2023 o 14:38 (aktualizované 17. sep 2023 o 14:58)

Tím Soudal - Quick Step na Slovensku dominoval.

+ 2 s

PÚCHOV. Záverečnú 5. etapu na pretekoch Okolo Slovenska 2023 vyhral dánsky cyklista Kasper Asgreen z tímu Soudal - Quick Step.

Koncovku etapy ovládol práve Quick Step. S dvojsekundovou stratou za ním prišli jeho belgickí tímoví kolegovia - druhý Bert van Lerberghe a tretí Tim Merlier, ktorý na sa na podujatí tešil z dvoch etapových triumfov.

Celkovým víťazom sa stal Francúz Rémi Cavagna tiež z tímu Soudal - Quick Step, ktorý uspel z úniku hneď v úvodnej etape.

Pretekári Quick Stepu získali celkový triumf piatykrát z upynulých 6 ročníkov, ich hegemóniu narušil iba Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) v roku 2021. Dvadsaťosemročný Cavagna si pripísal 13. víťazstvo v kariére.

Za najbojovnejšieho pretekára etapy vyhlásili Haesta, najbojovnejším jazdcom 67. ročníka sa stal Thibaut Pinot (Groupama - FDJ).

Najlepším pretekárom do 23 rokov je Američan Colby Simmons (Jumbo-Visma) a najlepší Slovák v pelotóne bol Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica).

Víťazi jednotlivých súťaží na Okolo Slovenska 2023

Celkový víťaz: Remi Cavagna (Fr./Soudal QuickStep)

Bodovacia súťaž: Tim Merlier (Belg./Soudal QuickStep)

Vrchárska súťaž: Milan Vader (Hol./Jumbo-Visma)

Najlepší pretekár do 23 rokov: Colby Simmons (USA/Jumbo-Visma)

Najlepší Slovák: Lukáš Kubiš (SR/Dukla Banská Bystrica)

Najbojovnejší jazdec pretekov: Thibaut Pinot (Fr./Groupama-FDJ)

Priebeh 5. etapy na Okolo Slovenska 2023

Nedeľňajšia etapa merala 183,5 km a viedla z Hlohovca do Púchova. Na trase boli tri vrchárske a dve šprintérske prémie.

Od úvodu sa útočilo a únik dňa sa vytvoril po siedmich kilometroch, keď sa odtrhli Charles Quarterman (Corratec), Jasper Haest (VolkerWessels) a Aaskov Jeppe Pallesen (HRE Mazowsze Serce Polski).

Onedlho si vytvorili trojminútový náskok pred pelotónom, ktorý viedli pretekári QuickStepu. Tí postupne sťahovali stratu a 90 km pred cieľom mal balík manko už len minútu a pol.

Trojica z úniku zbierala všetky body na vrchárskych prémiách, no bodkovaný dres si Milan Vader z Jumba zabezpečil už v sobotu.

Asi 45 km pred cieľom mal defekt Matúš Štoček, ale rýchlo sa vrátil do skupiny. Pelotón medzitým stiahol manko na minimum a 21 km pred páskou dostihol trojicu.

K hromadnému finišu nakoniec neprišlo, keďže Asgreenovi vyšiel únik asi 300 metrov pred cieľom a vyhral o dve sekundy pred pelotónom.

Na pódiu ho doplnili tímoví kolegovia van Lerberghe a Merlier a spečatili tak víťazný deň QuickStepu.

2013 Petr Vakoč (ČR/Etixx–IHNed)

2014 Oleksandr Polivoda (Ukr./Kolss Cycling)

2015 Davide Vigano (Tal./Idea 2010 ASD)

2016 Mauro Finetto (Tal./Unieuro–Wilier)

2017 Jan Tratnik (Slovin./CCC–Sprandi–Polkowice)

2018 Julian Alaphilippe (Fr./QuickStep Floors)

2019 Yves Lampaert (Belg./Deceuninck QuickStep)

2020 Jannik Steimle (Nem./Deceuninck QuickStep)

2021 Peter Sagan (SR/Bora–Hansgrohe)

2022 Josef Černý (ČR/QuickStep Alpha Vinyl)

2023 Remi Cavagna (Fr./Soudal QuickStep)

Domov»Cyklistika»Záverečnú etapu na Okolo Slovenska ovládol Quick Step. Má aj celkového víťaza