Sagan bude jazdiť aj za slovenský tím, v sezóne má však iné priority

Peter Sagan získal žltý dres pre celkového víťaza pretekov Okolo Slovenska 2021.
Peter Sagan získal žltý dres pre celkového víťaza pretekov Okolo Slovenska 2021. (Autor: Igor Stančík, okoloslovenska.com)
TASR|23. nov 2023 o 10:55

Cestné preteky budú mať čisto prípravný charakter.

BRATISLAVA. Slovenský cyklista Peter Sagan bude jazdiť za tím Pierre Baguette.

V slovenskom tíme absolvuje cestnú časť prípravy na preteky v horskej cyklistike, na ktoré sa sústredí od sezóny 2024, informuje denník Šport.

Sagan by chcel štartovať na OH v Paríži v horskej cyklistike. V minulej sezóne sa mu nepodarilo získať priamu miestenku, pre trojnásobného majstra sveta v cestnej cyklistike je však v hre voľná karta.

"Peter Sagan absolvuje v príprave na olympijské hry asi dvoje etapové preteky na ceste a potom zrejme ešte ďalšie dve cestárske súťaže," uviedol jeden z manažérov Gabriele Uboldi pre Šport.

"Myslím si, že je to pre jeho rodnú krajinu tá najlepšia správa. Pre Petra to bola jedna z veľmi pravdepodobných alternatív," povedal Uboldi a zároveň zdôraznil, že cestné preteky s novým tímom majú čisto prípravný charakter.

V cyklistovom novom pôsobisku je športový riaditeľ jeho brat Juraj. Preteky v horskej cyklistike absolvuje Sagan s tímom Specialized Factory Racing.

"Potrebujeme ešte doriešiť skutočnosť, že Specilaized chce, aby Peter aj na ceste jazdil na bicykli tejto značky. Pierre Bagutte však využíva bicykle Time. Verím však, že to nebude problém," vysvetlil Uboldi.

Informácia o konkrétnych pretekoch príde v horizonte niekoľkých dní, v hre je aj Saganov štart na budúcoročnom Okolo Slovenska.

"Prioritou sezóny budú, okrem olympijských hier v Paríži, Petrove štarty na pretekoch Svetového pohára UCI v cross country," dodal Uboldi.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Sagan bude jazdiť aj za slovenský tím, v sezóne má však iné priority