106.

Peter Sagan

TotalEnergies

+ 6:29 min

PLOUAY. Belgičan Wout van Aert vyhral jednorazové preteky Bretagne Classic a pripísal si na svoje konto už 39. víťazstvo v profesionálnej cyklistike.

V záverečnom špurte pomerne početnej skupiny tesne zdolal druhého Francúza Axela Lauranca a tretieho Dána Alexandra Kampa.

Peter Sagan o víťazstvo nebojoval.

Na cyklistov čakala poriadna porcia 255 kilometrov. Museli zvládnuť množstvo krátkych, no prudkých stúpaní a celkovo až 3116 výškových metrov.

Už po desiatich kilometroch sa vytvoril šesťčlenný únik, v ktorom boli aj zo známejších mien "kapitán" tímu Ineos Luke Rowe či Francúz Pierre Rolland.

V pelotóne sa snažil diktovať tempo tím Jumbo-Visma, keďže favoritom číslo bol Wout van Aert. Na štarte okrem Saganovcov nechýbali ani Michael Matthews či dvojnásobný víťaz Tour de France Tadej Pogačar.

Postupne pelotón dotiahol únik, no v stúpaniach sa preriedil. Nastolenému tempu nestačil ani Sagan, ktorý ďaleko pred cieľom stratili kontakt s hlavnou skupinou.

Prekvapujúco medzi najlepšími chýbal aj spomenutý Pogačar, ktorý napokon finišoval až na 89. mieste vo veľkej skupine, ktorá mala manko 3:09 min.

V závere si skúsil nastúpiť van Aert, zobral so sebou aj ďalších troch pretekárov, no ich útok tesne pred cieľom nebol vydarený. Belgičan si však všetko napravil v špurte, ktorý zvládol podstatne lepšie než na Bemer Cyclassics.

Petra Sagana napokon klasifikovali s výraznou stratou na 106. mieste.

Domov»Cyklistika»Klasiku vo Francúzsku vyhral van Aert, Sagan skončil mimo Top 100