Saganov súboj vzbudil vášne. Slovák mal na súpera ťažké srdce

Peter Sagan v cieli druhej etapy Tour de France 2022.
Peter Sagan v cieli druhej etapy Tour de France 2022. (Autor: Reuters)
Miloslav Šebela|2. júl 2022 o 19:50

Sagan finišoval v druhej etape Tour de France šiesty.

NYBORG, BRATISLAVA. Dlho sa pretláčal o pozíciu pred cieľovou rovinkou s Petrom Saganom. Vyzeralo to nebezpečne. Sagan aj Fabio Jakobsen sa k šprintu v druhej etape Tour de France rozbiehali spoza Wouta van Aerta.

„Trochu sme sa so Saganom pochytili, ale našťastie nikto z nás nespadol,“ hovoril v cieli pre Eurosport holandský cyklista Quick-Stepu.

Asi 200 metrov pred cieľom bol na jednej úrovni so slovenským majstrom. Keď sa však oprel do pedálov, bol suverénne najrýchlejší a zvíťazil.

Sagan apeluje na opatrnosť

Jakobsen je najúspešnejší šprintér sezóny. Vybojoval už jedenáste víťazstvo. Pred dvomi rokmi pritom pri páde na pretekoch Okolo Poľska takmer prišiel o život.

„Bol to dlhý proces, kým sa mi podarilo vrátiť. Musel som ísť krok za krokom. Na tej ceste mi pomohlo veľmi veľa ľudí. Toto víťazstvo patrí im,“ vravel v prvom rozhovore.

„Z cyklistiky mám stále radosť. Mám veľké šťastie, že sa mi stále darí vyhrávať.“

Domov»Tour de France 2022»Saganov súboj vzbudil vášne. Slovák mal na súpera ťažké srdce