Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Cavendish skončil v nemocnici, má zlomené rebrá a narazené pľúca

Mark Cavendish. (Autor: SITA/AP)
SITA, TASR|22. nov 2021 o 11:45

V Belgicku mal ťažký pád.

GENT. Britský šprintér v službách cyklistického tímu Deceuninck - Quick-Step Mark Cavendish má za sebou noc na Jednotke intenzívnej starostlivosti v Univerzitnej nemocnici v belgickom Gente.

Cavendish utrpel nepríjemný pád v záverečný deň pretekov dráhových cyklistov Ghent Six Day a zlomil si dve rebrá a narazil pľúca.

"Utrpel zlomeninu rebier na ľavej strane aj menší pneumotorax. Lekári mu nasadili liečbu liekmi a cez noc zostal v nemocnici na pozorovaní. Očakáva sa, že z nemocnice ho prepustia v priebehu pondelka alebo v utorok ráno.

A potom nastane obdobie zotavovania sa. Želáme mu skoré uzdravenie," píše sa v tlačovej správe najúspešnejšieho cyklistického tímu súčasnosti.

Tridsaťšesťročný Cavendish narazil do svetového a olympijského šampióna Lasseho Normana Hansena, ktorého poslal po šmyku k zemi Gerben Thijssen.

Rodák z ostrova Man v tomto roku zažiaril v šprintérskych koncovkách etáp na viacerých pretekoch vrátane Tour de France, kde oprášil časy zašlej slávy.

Z pozície pôvodne náhradníka vyhral štyri etapy a stal sa aj držiteľom zeleného dresu pre víťaza bodovacej súťaže.

S počtom víťazných etáp 34 už je po boku legendárneho Eddyho Merckxa spoludržiteľom historického rekordu na Tour de France.

Predtým obliekal dres belgického tímu v rokoch 2013 - 2015. Tento rok sa stal opäť členom "Vlčej svorky" s platom, ktorý je len zlomkom z jeho niekdajších príjmov, keďže mal za sebou tri chabé sezóny bez etapového triumfu.

V závere aktuálnej sezóny sa bývalý majster sveta a majiteľ 156 triumfov v cestnej cyklistike po dlhých rokovaniach napokon dohodol o predĺžení kontraktu s tímom Patricka Lefevera o jeden rok.

Súvisiace články