Crosby podstúpil operáciu, možno zmešká úvod sezóny

Oh My Hockey|9. sep 2021 o 08:59

Sidney Crosby sa musel pred sezónou zveriť do rúk lekárov. Podstúpil operáciu zápästia a odhadovaná dĺžka jeho rekonvalescencie sa pohybuje na úrovni šiestich týždňov. Teoreticky by tak mohol prísť o začiatok sezóny.

"Pre Sida to nie je nové zranenie. Je to niečo, s čím bojuje už roky. Potom, čo sa to roky látalo-plátalo a po mnohých diskusiách sa rozhodlo, že operácia bude najlepším možným riešením," vyjadril sa generálny manažér Ron Hextall.

34-ročný forvard je už dnes legendou, no bohužiaľ sa mu nevyhýbajú zranenia. Aj napriek problémami so zápästím zaknihoval vlani 62 bodov v 55 zápasoch. Ešte nikdy v kariére nemal priemer nižší ako bod na zápas.

Ak sa dohady naplnia a Crosby zmešká šesť týždňov, vynechá prvé štyri zápasy novej sezóny.

Operácia neprišla skôr, pretože klub ani hráč nevedeli, čo bude najlepšie rozhodnutie. "Myslím si, že keby sme to všetci, vrátane Sida, vedeli pred mesiacom alebo dvoma, bolo by to skvelé," dopĺňa Hextall. "Situáciu už nezmeníme, ale myslím si, že je treba myslieť pozitívne pozitívne - máme ešte štyri týždne, kým odohráme prvý zápas základnej časti."

Nachádzate sa tu: