Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Crosby naďalej obviňuje Cháru z napadnutia

(Autor: SITA/AP)
TASR|19. júl 2013 o 11:14

Kanadský útočník dookola opakuje, že kapitán Bostonu úmyselne zaútočil na jeho zranenú sánku.

BOSTON. Sidney Crosby ani niekoľko týždňov po skončení play off v zámorskej NHL zrejme nestrávil hladkú prehru vo finále Východnej konferencie NHL.

Útočník Pittsburghu ešte pred mesiacom obvinil prostredníctvom svojho agenta Pata Brissona slovenského obrancu Zdena Cháru z úmyselného útoku na spodnú sánku, ktorú mal predtým zlomenú. Kapitán Bostonu v bežnej "strkanici" pred bránkou udrel päsťou dotierajúceho kanadského útočníka, za čo nedostal v zápase žiadny trest. Crosby sa teraz rozhodol sám okomentovať celú situáciu, ktorá sa odohrala ešte v prvom zápase série medzi Pittsburghom a Bostonom.

"Je to súčasť hry. Rozhodcovia si nie vždy všimnú podobné situácie. No v takej chvíli nemôžete nič urobiť. Ak sa Zdeno Chára rozhodne, že ma chce udrieť, tak čo môžem spraviť? Dúfate, že sa to neskončí bez trestu, ale ak sa tak stane, musíte len pokračovať v hre," uviedol Crosby v rozhovore pre CTV.

Crosbyho agent pred vyše mesiacom poslal médiám spomalený záber, ako Chára jeho klienta triafa do spodnej sánky. Zámorské médiá sa však postavili na stranu slovenského zadáka a Crosby sa stal terčom posmeškov. Boston triumfoval vo finále Východnej konferencie nad Pittsburghom hladko 4:0.

Súvisiace články