Crosby dúfa, že Ovečkin prekoná Gretzkého gólový rekord

Oh My Hockey|17. sep 2021 o 11:45

Po jedinej výluke, ktorá NHL zobrala celú sezónu, začala nielen éra platových stropov, ale i éra dvoch velikánov svetového hokeja. Kanadsko-sovietska studená hokejová vojna síce pominula, no neznamená to, že rivalita medzi svetovými veľmocami neexistuje.

Zosobnili ju Alexander Ovečkin, jednotka draftu 2004, a Sidney Crosby, jednotka draftu 2005. O jednom sa dnes dá diskutovať ako o najlepšom strelcovi všetkých čias, o druhom ako o jednom z najlepších hokejistov, ktorí kedy hrali.

Ich kariéry sa dávno preklopili do druhej polovice, veď Alexander Ovečkin dnes oslavuje 36. narodeniny. Sidney pred viac ako mesiacom oslávil 34-ku. Napriek tomu sa na nich nazerá ako na hviezdy - a celkom oprávnene.

Ruský forvard má navyše za cieľ prekonať métu, ktorá sa donedávna zdala byť nedosiahnuteľnou. O tom, či to dokáže, sa vedú rozsiahle polemiky, pravdu nám ukáže až čas. Ide o prekonanie Wayna Gretzkého, historického lídra strelcov. Ten v kariére nastrieľal 894 gólov, Ovečkin ich má zatiaľ 730.

Koncom júla podpísal s Washingtonom nový päťročný kontrakt. Za päť sezón musí stihnúť 164 gólov, teda zhruba 33 gólov za sezónu.

Čo na svojho rivala hovorí Crosby? "Dnes som mu povedal, že dúfam, že to dokáže," povedal pre Grega Wyshynského z ESPN. "Bolo by to skvelé. Má to na dosah."

Ovečkin aktuálne okupuje šiestu priečku v historickej tabuľke strelcov, stačí mu jediný gól, aby sa dostal na úroveň Marcela Dionna a vnikol do prvej päťky. Tam naňho na ceste za rekordom čakajú skalpy Bretta Hulla (741 gólov), Jaromíra Jágra (766 gólov) a Gordieho Howea (801 gólov).

Ak mu vyjde sezóna a bude pokračovať bez poklesu výkonnosti, už pred ročníkom 2022/23 môže byť tretí.

Ovečkin a Crosby sa naťahujú aj v počte bodov. Momentálne je medzi aktívnymi hráčmi na druhom mieste Sidney s 1325 bodmi, Alexander ich zatiaľ v kariére zaknihoval 1320. Pred nimi je len Joe Thornton. Tu však treba podotknúť, že kým Crosby odohral iba 1039 zápasov, Ovečkin až 1197.

[Total_Soft_Poll id="15"]

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: