Možno ukončím kariéru na budúci rok, pripustil Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo po strelenom góle v semifinále Ligy národov 2019 Portugalsko - Švajčiarsko. (Autor: Armando Franca - TASR/AP)
Sportnet|21. aug 2019 o 10:48

Ronaldo si chce užívať prítomnosť.

BRATISLAVA. Portugalský futbalový útočník Cristiano Ronaldo pripustil, že sezóna 2019/2020 môže byť jeho rozlúčková v pozícii aktívneho profesionála.

Taktiež však podotkol, že hráčsku kariéru možno nakoniec potiahne až do štyridsiatky.

Mnohé rekordy môžu ostať neprekonané

"Nemyslím na to. Možno ukončím kariéru na budúci rok, ale tiež môžem hrať až do mojich 40 alebo 41 rokov. Neviem. Vždy sa snažím užiť si každý okamih," poznamenal 34-ročný zakončovateľ Juventusu Turín pre portugalskú televíznu stanicu TVI, citoval ho aj web denníka AS.

Ronaldo bol doteraz päťkrát najlepší svetový futbalista, získal však aj mnoho ďalších individuálnych trofejí.

Má na konte rekordných päť triumfov v Lige majstrov, keď v nej štyrikrát zvíťazil ako hráč Realu Madrid a raz ešte vo farbách Manchester United.

Trikrát tiež vyhral anglickú Premier League, dvakrát španielsku Primera División a raz taliansku Serie A.

Keď tento hviezdy hráč uzavrie kapitolu profesionálneho futbalistu, pravdepodobne po ňom ešte na dlhé obdobie zostanú mnohé rekordy tak, ako to v minulosti bolo v prípade iných velikánov svetového futbalu.

"Existujú futbalisti, ktorí majú viac rekordov ako ja? Nemyslím si to," položil rečnícku otázku kapitán majstrov Európy zo šampionátu vo Francúzsku 2016 aj víťaz tohtoročného finálového turnaja európskej Ligy národov 2018/2019.

Spoločne s Lionelom Messim a Virgilom van Dijkom sa ocitol v užšej nominácii na ocenenie pre najlepšieho hráča roka podľa Európskej futbalovej únie (UEFA).

Obvinenie zo znásilnenia sa ho dotklo

Ronaldo zároveň uviedol, že sa ho dotklo podozrenie zo znásilnenia. Hviezdu Juventusu obvinila Kathryn Mayorgovú z toho, že ju v roku 2009 v Las Vegas donútil k pohlavnému styku.

Tamojšia prokuratúra však zastavila stíhanie pre nedostatok dôkazov.

Ronaldo pre TVI uviedol, že uplynulý rok patril k jeho najhorším, hoci priamo nespomenul incident v Las Vegas: "Ak ľudia spochybňujú vašu česť, veľmi to bolí. Ťažko sa mi o tom rozpráva, ale som rád, že sa dokázala moja nevina."

Ronaldo nebude čeliť trestnoprávnemu postihu, ale postaví sa pred civilný súd.

Mayorgová ho totiž zažalovala a tvrdí, že ju donútil podpísať dohodu o mlčanlivosti výmenou za 375-tisíc dolárov. Informovala o tom agentúra AP.

Súvisiace články