Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Courier mobilizuje fanúšikov. Čaká, že v Chicagu príde na zápas veľa Slovákov

Bob a Mike Bryanovci po nedeľňajšom triumfe vo štvorhre na US Open. Bol to ich stý turnajový triumf. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 10. sep 2014 o 06:24

Je to ostrieľaná partia, máme pred sebou zložitý duel, chválil slovenských tenistov kapitán daviscupového tímu USA Jim Courier.

CHICAGO. Americkí tenisti pred stretnutím so Slovenskom v Chicagu (12. - 14. septembra) o elitnú šestnástku Davisovho pohára 2015 reprezentačných družstiev mužov rešpektujú kvality súpera aj špecifiká súťaže, ale sú odhodlaní vyhnúť sa zostupu do I. skupiny kontinentálnej zóny.

"Prahneme po zotrvaní vo svetovej skupine. V takejto zostave do nej patríme. Čaká nás dobrý a ťažký zápas," povedal Mike Bryan, držiteľ už stovky deblových titulov s bratom Bobom na hlavnej profesionálnej úrovni.

Nehrajúci kapitán domácich Jim Courier mobilizoval fanúšikov v Illinois, kam Davis Cup naposledy zavítal v roku 1928: "Toto je podujatie s partizánskou atmosférou odlišnou od tradičných tenisových. Boli by sme radi, ak by ľudia v hojnom počte prišli a poňali to trochu ako na futbale či basketbale - pri zachovaní úcty k súperovi sa správali energicky a zanietene. Viem si predstaviť, že v Sears Centre Arene budú aj nejakí hlasní priaznivci hostí, ktorí sa zgrupujú zo Slovákov žijúcich v tomto regióne."

Courier má o tíme Slovenska dostatok poznatkov: "Je to ostrieľaná partia, máme pred sebou zložitý duel. O to viac, že v Davis Cupe tenisti často zahrajú nad svoj renking. Budeme však pripravení na všetky výzvy, ktoré nám Slováci predostrú."

Majster es John Isner pre zranenie členka chýbal na prelome januára a februára v San Diegu proti Britom (1:3), pociťuje o to väčšiu motiváciu aj zodpovednosť: "Bez diskusie je to pre nás ohromne významný zápas. Určite sa vyhneme ľahkovážnosti. Pochopiteľne, že sme pod určitým tlakom, tomu sa však nevyhnú ani súper."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.