Skvelý obrat Barcelony, dve minúty pred koncom prehrávala 0:2

Jordi Alba (druhý zľava) a jeho radosť po strelení gólu.
Jordi Alba (druhý zľava) a jeho radosť po strelení gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. feb 2021 o 23:45

Hrdinom zápasu bol Antoine Griezmann.

BRATISLAVA. Ešte dve minúty pred koncom štvrťfinále Copa del Rey prehrávala FC Barcelona v Granade 0:2. Domáci sa už chystali oslavovať senzačné víťazstvo, ale o niekoľko minút neskôr bolo všetko inak.

Katalánsky gigant stihol v riadnom hracom čase vyrovnať na 2:2, a tak dráma pokračovala aj v 30-minútovom predĺžení.

Barcelona sa dostala do vedenia 3:2, ale vzápätí Granada vyrovnala z penalty. V druhej časti predĺženia však favorit pridal ďalšie dva góly a vyhral 5:3.

Hrdinom zápasu bol Francúz Antoine Griezmann, ktorý strelil dva góly a asistenciami sa podieľal na oboch góloch španielskeho obrancu Jordiho Albu.

Futbalisti FC Barcelona tak postúpili do semifinále.

Naopak, hráči Villarrealu prehrali na trávniku Levante 0:1 po predĺžení, keď o výsledku rozhodol v nadstavenom čase pridaného času Marti Roger.

Copa del Rey - štvrťfinále:

Granada CF - FC Barcelona 3:5 po predĺžení (2:2, 1:0)

Góly: 33. Kenedy, 47. Soldado, 103. Fede (z 11 m) - 88. a 100. Griezmann, 90.+2 a 113. Alba, 108. De Jong

UD Levante - FC Villarreal 1:0 pp (0:0)

Gól: 120.+1 Roger

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Skvelý obrat Barcelony, dve minúty pred koncom prehrávala 0:2