Antoine Griezmann.
Antoine Griezmann. (Autor: Joan Monfort - TASR/AP)
TASR|22. jan 2020 o 21:27

Real Madrid si poradil s Unionistas Salamanca.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona sa prebojovali do osemfinále Kráľovského španielskeho pohára.

Na postup sa však natrápili, na pôde treťoligového klubu UD Ibiza zvíťazili 2:1, keď hroziace prekvapenie na svoj úkor odvrátili až v druhom polčase vďaka dvom gólom Antoinea Griezmanna.

Katalánsky veľkoklub nenastúpil pred 6500 divákmi na štadióne súpera v najsilnejšom zložení.

Hostia dlho nedokázali odpovedať na rýchly vedúci zásah Pepa Cabelleho, až v závere ich pri neúčasti Lionela Messiho či Luisa Suareza vykúpil francúzsky útočník.

V 72. minúte zužitkoval na vyrovnanie prihrávku Frenkieho de Jonga pomedzi brániacich hráčov.

V nadstavenom čase sa domáci odvážne pustili do útoku, no po hraničných situáciách na oboch koncoch ihriska zakončil barcelonskú kontru opäť Griezmann a rozhodol o postupe favorita.

Real Madrid sa predstavil pred ešte skromnejšou kulisou, 4000 fanúšikov sledovalo, ako uspel na ihrisku ďalšieho treťoligistu Unionistas Salamanca 3:1.

Úvodný zásah hostí strelil Gareth Bale, ktorý sa dočkal premiérového gólu v drese Realu od 1. septembra.