Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Cohenová sa vracia do súťažného kolotoča

SITA|Publikované 9. máj 2009 o 11:36

Americká krasokorčuliarka Sasha Cohenová sa chce vrátiť na ľad a opäť súťažiť.

LOS ANGELES. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Los Angeles dúfa, že sa jej na budúcoročných zimných olympijských hrách vo Vancouvri podarí opäť získať medailu.

Cohenová si z ostatných OH v Turíne odniesla strieborný kov. V roku 2006 prestala súťažiť napriek tomu, že oficiálne neohlásila odchod do profesionálneho dôchodku.

"Neznášam byť človekom, ktorý iba rozpráva a nekoná. Prišiel čas rozhodnúť sa. Toto je moja posledná šanca urobiť niečo také a ja si ju nechcem nechať ujsť," povedala sympatická Američanka.

Cohenová dostala voľnú kartu na nadchádzajúce majstrovstvá USA, odkiaľ si Američania vyberú dve ženské zástupkyne na OH 2010. Krasokorčuliarka vyhlásila, že nových pravidiel Medzinárodnej korčuliarskej únie sa nebojí.

"Systém sa síce trošku zmenil, ale všetci sa aj tak snažíme odjazdiť svoje programy čo možno najlepšie," povedala Cohenová. Kritici Američanke vyčítajú, že sa jej ešte nepodarilo odjazdiť dve čisté jazdy za sebou. To sa potvrdilo aj počas turínskych hier, kde bola po krátkom programe síce na prvej priečke, ale vo finálovej voľnej jazde hneď pri prvom skoku spadla a zlato stratila v prospech Japonky Šizuki Arakawovej.

"Ukážem všetko, čo je v mojich silách," uzavrela. Cohenová sa počas dvojročnej prestávky venovala krasokorčuliarskym exhibíciám, malými rolami v televíznych programoch sa snažila dostať do Hollywoodu.

Súvisiace články