Cíger: Človek by mal byť rád za všetko, treba sa tešiť aj z maličkostí

Zdeno Cíger po skončení stretnutia debatuje so svojím asistentom Júliusom Šuplerom (vľavo) a smutným Tomášom Matoušekom. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|11. máj 2017 o 00:51

Hokejisti Slovenska predviedli proti Nemecku zrejme svoj najlepší výkon na majstrovstvách sveta. Získali však len bod.

KOLÍN NAD RÝNOM. Rýchle korčuľovanie, poctivý návrat do obrany, dohrávanie súbojov a pokoj na hokejkách. To všetko bolo vidieť na slovenských hokejistoch.

Hoci s Nemeckom napokon prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch, v porovnaní s prvými tromi duelmi na šampionáte pôsobili ako vymenení.

Napriek zlepšenému výkonu však získali len bod – štvrtý na turnaji. „Človek by mal byť rád za všetko, treba sa tešiť aj z maličkostí,“ reagoval reprezentačný tréner Zdeno Cíger.

Slovensko nestačilo ani na Nemecko, keď prehralo po nájazdoch. Pozrite si, ako vyzeral zápas: fotogaléria

11.5.2017

Sila a sebavedomie

O lepší výsledok v súboji proti Nemecku prišli Slováci v druhej tretine, keď dostali v rozpätí 27 sekúnd dva góly.

„Druhá tretina bola ťažká, striedačku sme mali ďaleko a pri každom striedaní bolo náročné sa na ňu vracať. Nemci sa naštartovali,“povedal Cíger.

Hoci Slováci získali len bod, bol aspoň čiastočne spokojný a hráčov pochválil.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Cíger: Človek by mal byť rád za všetko, treba sa tešiť aj z maličkostí