Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Čierny týždeň Dinama: Šéfa klubu zatkli, hráč dostal štyri roky za doping

Arijan Ademi (vľavo) v súboji s Thiagom Alcantarom z Bayernu Mníchov v zápase Ligy majstrov. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 21. nov 2015 o 10:39

Futbalista Dinama Záhreb Arijan Ademi dostal za doping v zápase proti Arsenalu Londýn štvorročný dištanc.

ZÁHREB. Macedónsky futbalový reprezentant v službách Dinama Záhreb Arijan Ademi dostal za dopingové previnenie štvorročný dištanc. Hráč mal pozitívny test po víťaznom zápase v Lige majstrov 16. septembra proti Arsenalu Londýn (2:1).

Dinamo označilo trest za šokujúci. "Disciplinárna komisia UEFA urobila najtvrdšie možné rozhodnutie. Toto sme si nepredstavovali ani v najhoršom prípade. Urobíme všetko, aby sme Ademiho podporili," píše sa vo vyhlásení záhrebského klubu, ktorý sa chce proti verdiktu odvolať.

Kouč: Nevedel, čo robí

Dvadsaťštyriročný stredopoliar Ademi trvá na tom, že je nevinný. "Ani neviem opísať, ako strašne sa cítim. Nie som vinný. Viem, že som neurobil nič zlé, napriek tomu som dostal drastický trest," uviedol futbalista. Jeho previnenie potvrdila aj analýza B-vzorky testu.

"Potrestať hráča na štyri roky po tom, čo on i odborníci preukázali, že si vzal kontaminovaný doplnok, je nezmyselné. Každý si musí dávať pozor na to, čo konzumuje, ale toto je príliš veľa. Je jasné, že nevedel čo robí. Odvoláme sa na Športový arbitrážny súd, sme v šoku," reagoval kouč Dinama Zoran Mamič.

Päť funkcionárov klubu zatkli

Trest pre Ademiho je ďalším tvrdým úderom pre Dinamo po tom, čo chorvátska polícia v stredu zatkla prezidenta klubu Zdravka Mamiča. Je podozrivý z úplatkárstva, prania špinavých peňazí a krátenia daní.

Do väzenia spolu putovalo päť funkcionárov Dinama, okrem iných aj Mamičov syn Goran. Z korupcie je podozrivý aj brat Zdravka Mamiča Zoran, ktorý v klube pôsobí od roku 2013 ako hlavný tréner.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.