Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Cibulkovej mečbal premenila Dulková chytením loptičky do ruky

SITA|Publikované 8. máj 2007 o 15:28

PRAHA 8. mája (SITA) - Mimoriadne kurióznym spôsobom bol v utorok ukončený zápas slovenskej kvalifikantky Dominiky Cibulkovej s druhou nasadenou Argentínčankou Giselou Dulkovou (6:3, 7:6 /5/) v 1. kole ...

PRAHA 8. mája (SITA) - Mimoriadne kurióznym spôsobom bol v utorok ukončený zápas slovenskej kvalifikantky Dominiky Cibulkovej s druhou nasadenou Argentínčankou Giselou Dulkovou (6:3, 7:6 /5/) v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour ECM Prague Open (Tier IV, dotácia 145 000 USD, antuka vonku) v Prahe. "To som ešte nezažila. Za stavu 6:5 pre mňa v tajbrejku Dulková chytila loptičku do ruky. Myslela si, že jeden z úderov skončil mimo dvorca. Tvrdila, že počula aj výkrik ´out´, ale nič také tam nebolo. Ešte dobrých päť minút sa dovolávala pokračovania, rozhodca mi však jednoznačne prisúdil bod a tým aj víťazstvo," popísala netradičný záver duelu na štvanickom centrálnom dvorci D. Cibulková pre agentúru SITA.

Zverenkyňa Vladimíra Pláteníka v druhom sete podávala na triumf v desiatom i dvanástom geme, ale napokon si musela úspech nad 34. hráčkou svetového renkingu, v apríli držiteľkou trofeje v Budapešti, vybojovať až v skrátenej hre. "Boli to nervy, ale aktívnou hrou som to napokon zvládla. Musím sa však takýchto poľavení vyvarovať. Pred tým tajbrejkom som sa zbytočne ponáhľala a vyplynuli z toho nevynútené chyby," priznala víťazka jesenného bratislavského turnaja ITF Ritro Slovak Open a dodala: "Drobnú krízu som mala na začiatku druhého setu. Dulková totiž po prehranej prvej časti pochopila, že sa ju snažím nepustiť k typickému antukárskemu tenisu. Usilovala som sa ukončovať výmeny. Hrala som aktívne, lenže ona mi to potom začala dvíhať, menila rytmus a ja som náhle nevedela, čo s tým. Za stavu 1:1 v druhom sete však naše stretnutie asi na štvrťhodiny prerušil dážď, čo mi prospelo. Mala som čas uvedomiť si ako ďalej.

Fedcupová reprezentantka, ktorá 22. apríla v bratislavskom dueli SR s Českom bola dva gemy od zdolania osmičky počítačového poradia Nicole Vaidišovej, z tenisových dôvodov odložila oslavu nedeľňajších osemnástych narodenín na neskôr. Už od soboty totiž musela v českej metropole hrať v kvalifikácii. "Oslava bude buď tento víkend, alebo ten ešte ďalší po mojom návrate z marockého Fésu. Bolo by super, keby som sa v Prahe dostala tak ďaleko, aby som ju znova musela odložiť. Sama sebe som však dala perfektný darček už dnes."

Na margo svojej pravdepodobnej najbližšej protivníčky, 32-ročnej americkej veteránky Jill Craybasovej (78. v hodnotení WTA Tour), ktorá v 1. kole hrá s domácou kvalikantkou Andreou Hlaváčkovou, D. Cibulková skonštatovala: "Zatrénovala som si s ňou v Amelia Islande, takže niečo o nej viem. Craybasová má svoje roky, ale je to veľmi solídna hráčka. Tenisom sa zabáva a považujem ju za veľmi nepríjemnú súperku.“

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články