Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Cibulková sa vráti do turnajového kolotoča v Eastbourne

Dominika Cibulková si pauzu krátila rôzne - napríklad golfom. (Autor: SITA)
TASR|11. jún 2015 o 12:15

Neboli komplikácie, že by ma bolela noha, ale nemala som natrénované toľko, koľko by som chcela. Jeden týždeň plného nasadenia nestačí, vravela Cibulková.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa po pauze zavinenej zranením vráti do súťažného kolotoča na trávnatom turnaji v anglickom Eastbourne (21. - 28. júna).

Zverenkyňa trénera Mateja Liptáka sa začiatkom marca podrobila operácii výrastku na achilovke. Pôvodne sa chcela vrátiť na dvorce v holandskom Hertogenboschi. Napokon comeback o dva týždne odložila.

Podujatie v Eastbourne bude pre ňu generálkou na grandslamový Wimbledon.

Stav operovanej nohy sa z týždňa na týždeň lepší. A Cibulková môže podstúpiť viac záťaže. "V tomto týždni mám takú záťaž, ako keď sa v decembri pripravujem na Floride pred sezónou. Je to totálny zaberák. Denne mám päť tréningov," vyhlásila teniska pre svoj oficiálny web www.domicibulkova.com.

"Noha to zvláda. Ťažko povedať, do akej miery je pripravená na záťaž, ale odhlásili sme ďalší turnaj v Birminghame. Chcela som ešte absolvovať dva týždne, počas ktorých sa budem naplno venovať tréningu. Aby som išla na turnaj s tým, že mám dva týždne odmakané a noha to zvládla."

Turnaj Aegon International Eastbourne je reálny. "Tam by som už chcela hrať. Pokiaľ bude všetko v pohode ako doteraz," prezradila. Počas hernej pauzy v rebríčku WTA klesla na 49. miesto.

"Teraz síce neboli také komplikácie, že by ma bolela noha, ale nemala som natrénované toľko, koľko by som chcela. Jeden týždeň plného nasadenia nestačí," dodala.

cibulkova_kuchta.jpg

Cibulková bola mimo hry po tom, ako jej začiatkom marca odstránili výrastok na ľavej nohe. FOTO - Gabriel Kuchta/SME.

Na tráve sa chystá trénovať po prvý raz v piatok 12. júna. Doteraz trénovala na harde. "Začínam na nej neskôr hlavne preto, že som nehrala dva a pol mesiaca a chcela som získať dobrý pocit, rytmus, tajming," vysvetlila.

"Na tráve by sa mi to hralo ťažko, nie je na nej toľko výmen. Čiže sa chcem dostať do rytmu a potom to budeme prispôsobovať tráve."

Súvisiace články