Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Cibulková očakáva proti A. Radwanskej ťažký zápas

SITA|Publikované 21. feb 2008 o 19:46

DAUHA 21. februára (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková vo štvrtok dosiahla najväčší úspech vo svojej doterajšej kariére. V zápase osemfinálového 3. kola dvojhry na prestížnom turnaji WTA Tour ...

DAUHA 21. februára (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková vo štvrtok dosiahla najväčší úspech vo svojej doterajšej kariére. V zápase osemfinálového 3. kola dvojhry na prestížnom turnaji WTA Tour Qatar Total Open v katarskej Dauhe (Tier I, dotácia 2,5 milióna USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) zvíťazila za 86 minút 6:3, 6:3 nad bývalou svetovou jednotkou - Američankou Venus Williamsovou.

"Prekvapila som asi naozaj úplne každého, vrátane mňa samej. Je to určite najväčší úspech mojej doterajšej kariéry a absolútny sen. Ešte stále mám strach, že sa z neho prebudím," povedala 18-ročná piešťanská rodáčka D. Cibulková pre agentúru SITA po triumfe nad šesťnásobnou grandslamovou šampiónkou a úradujúcou wimbledonskou víťazkou, ktorú údajne ako dieťa veľmi obdivovala. "Potvrdila sa oprávnenosť tvrdení môjho realizačného tímu, že si mám aj proti takejto súperke veriť. Na ten silný vietor som bola pripravená už od stredajšieho zápasu so Švajčiarkou Patty Schnyderovou a s náročnými podmienkami som sa opäť dokázala vyrovnať, hoci to nebolo ľahké."

Cibulková, momentálne 45. v renkingu, od stavu *2:3 v prvom sete získala 7 gemov v rade. Zaváhala - našťastie pre ňu len chvíľkovo - v koncovke druhého setu už s dvoma brejkami k dobru. "Za stavu 6:3, 5:1 som prestala byť aktívna a o dva gemy ďalej už mi veru napadali rôzne negatívne myšlienky, ale vtedy som sa na seba nahnevala. Prikázala som si dodržiavať to, vďaka čomu som si ten náskok dovtedy vytvorila, nie uvažovať o skóre a črtajúcej sa obrovskej šanci," rekapitulovala víťazka bratislavského turnaja ITF Ritro Slovak Open 2006 už so skalpom súčasnej sedmičky renkingu vo vrecku.

O súperke v piatkovom štvrťfinále, šestnástej nasadenej poľskej rovesníčke Agnieszke Radwanskej (v bilancii vzájomných súbojov vedie 1:0), Cibulková povedala: "Prehrala som s ňou pred dvoma rokmi na antuke v Budapešti a poznám ju aj z českej extraligy. Teraz sme už obe niekde úplne inde. Nepochybujem však, že to bude ťažký zápas. Súperka má trochu výhodu v tom, že vo štvrtok si mohla oddýchnuť." Štvrťfinalistka Australian Open 2008 A. Radwanská, ktorá v Melbourne podľahla Daniele Hantuchovej, postúpila medzi najlepších osem bez boja v 3. kole, pretože jednotka turnaja, Srbka Ana Ivanovičová, nenastúpila pre zranenie ľavého členku, ktorá utrpela v stredu.

Cibulkovej kouč Vladimír Pláteník pred piatkovým štvrťfinále skonštatoval: "Všetko sa bude odvíjať od toho, ktorá z aktérok sa dokáže lepšie udržať na uzde. Radwanská síce nevyniká víťaznými údermi, ale hrá rozumne, dokáže si súperky rozložiť. Stanovíme primeranú taktiku a keby ju bolo treba meniť pod vplyvom vývoja situácie, opäť využijem možnosť vbehnúť na kurt a Dominike niečo poradiť počas prestávok medzi gemami či setmi. Dnes som ju len uisťoval, aby pokračovala v tom, čo sa proti Venus Williamsovej osvedčovalo. Nenechala sa strhnúť. Pridala zopár drobností, rýchlo sa v druhom sete dostala do vedenia 3:0 a už ho využila. Mne pred zápasom pomohli nejaké poznatky, ktoré som tu získal. Ešte stále som však v príjemnom šoku z toho, čo sa Domči podarilo. Klobúk dolu. Veľmi sa tešíme."