Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Cibulková: Nemením trénerov ako ponožky a nehádžem vinu na druhých

Dominiku Cibulkovú čaká v najbližších týždňoch séria zámorských turnajov. Už v utorok nastúpi v Toronte. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 11. aug 2015 o 10:47

Vládne medzi nami vzájomná dôvera a rešpekt, vyjadrila sa Dominika Cibulková o spolupráci s Matejom Liptákom.

TORONTO. Kým niektoré jej tenisové kolegyne menia svojich trénerov pravidelne, Slovenka Dominika Cibulková sa dlhodobo spolieha na spoluprácu s Matejom Liptákom.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka sa doteraz intenzívne pripravovala na sériu zámorských turnajov, v utorok ju v Toronte čaká duel proti Američanke Sloane Stephensovej.

Aktuálne až 62. hráčka svetového rebríčka WTA sa v Severnej Amerike bude snažiť o lepšie výsledky, než aké dosiahla pred rokom.

Vtedy z piatich turnajov štyrikrát vypadla v prvom kole vrátane záverečného grandslamu sezóny US Open, do 2. kola prenikla iba v Montreale.

australian_open_tennis536447219585_r3748.jpg

Dominika Cibulková je v rebríčku WTA na 62. mieste. FOTO - TASR/AP.

"Nie som hráčka, ktorá by hádzala vinu na druhých ľudí, preto ani nemením trénerov ako ponožky. Z každej spolupráce sa snažím vyťažiť maximum. Po Baku sme mali s trénerom sedenie, na ktorom sme sa rozprávali o budúcnosti. Z oboch strán bol zjavný záujem pokračovať. On verí, že mi ešte má čo dať a ja cítim, že ma stále môže posunúť dopredu. Vládne medzi nami vzájomná dôvera a rešpekt. Dosiahli sme spolu veľké výsledky a veríme, že sa ešte budeme tešiť z ďalších úspechov. Občas na nás doľahne ponorková choroba. Je to však úplne normálne, veď sme spolu viac ako s najbližšími ľuďmi a každý má svoju osobnosť. Občas sa niekto zle vyspí alebo nemá dobrú náladu. Spája nás však rovnaký cieľ, preto sa z toho vieme vyrozprávať a ideme ďalej," povedala Dominika Cibulková v rozhovore pre denník Šport.

S Matejom Liptákom spolupracuje nevysoká tenistka od roku 2013, predtým boli jej trénermi Peter Miklušičák, Željko Krajan, Jaroslav Bulant, Vladimír Pláteník či Peter Hrunčák.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.