Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Cibulková má zázračný papierik, video z prvého setu by púšťala svojim deťom

Dominika Cibulková postúpila na Australian Open už do štvrťfinále. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 26. jan 2015 o 14:08

Neviem, či ešte viem hrať lepšie než v záveroch prvého a tretieho setu, hovorí Cibulková.

MELBOURNE. Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková naplnila svoj sľub spred turnaja i spred osemfinále. Povedala, že nechá na dvorci všetky sily a po minuloročných spomienkach na finále Australian Open by chcela zažiť takéto chvíle znovu.

Včera ich pripravila pre 15 000 divákov v Aréne Roda Lavera a pre milióny pri obrazovkách. A najmä pre povzbudenie a zvýšenie sebavedomia pred ďalším zápasom.

S Viktoriou Azarenkovou z Bieloruska ponúkli lahôdku a strhujúci tenis, v ktorom Slovenka proti dvojnásobnej víťazke turnaja dosiahla 44 víťazných úderov, čo sa rovná 11 gemom!

Musí to byť tým Melbourne, povrchom, atmosférou a spomienkami, že z vás srší taká energia v úvode sezóny, či nie?

"Určite. Prežívam tie isté chvíle, tie isté spomienky ako vlani. Odmena je ešte krajšia, lebo je ťažšie to zopakovať a obhájiť. Súperky ma poznajú, v tomto roku mám v každom kole zvučnú. Zápasy sú napínavejšie."

Kde ste vzali guráž na to, čo ste predviedli v 1. sete Azarenkovej za stavu 0:2?

"Už nemusím nikomu nič dokazovať. Presvedčila som sa, že mojím štýlom viem vyhrávať nad hocikým. Viem vziať Azarenkovej šesť hier za sebou. V prvom sete som hrala tenis špičkovej úrovne. Pokojne si ho môžem nahrať a púšťať svojim deťom. Prekvapovala som ju z každej strany, šlo to k čiaram. Hrala som odvážne, ja inak ani neviem."

Aj takéto výmeny dokázala Cibulková proti Azarenkovej vyhrať.

V druhom sete súperka podľa očakávania pridala, zrýchlila, mala poslednú možnosť niečo so zápasom urobiť. Nezachytili ste ten úvod, ušla vám na 5:1. Prečo?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články