Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Cibulková je späť na antuke: Prechod nie je ľahký, môj tenis sa zmenil

(Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 2. máj 2014 o 15:01

"Chcem sa dostať do dobrého rytmu, v ktorom som bola na betóne. Možno to bude chvíľu trvať, musím byť trpezlivá," skonštatovala členka Top 10 svetového rebríčka

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková získala všetky štyri svoje singlové tituly z hlavného profesionálneho okruhu na tvrdom povrchu.

Na ňom dosiahla aj zatiaľ najlepší grandslamový výsledok vo finále melbournských Australian Open 2014. Na počiatku antukovej časti sezóny sa však teší na tento povrch smerom k vrcholnému parížskemu Roland Garros, na ktorom bola už pred piatimi rokmi v semifinále.

Jej tenis sa zmenil

"Antuka mi chutí, to je jasné. Ešte som si však počas tých pár dní prípravy na nej úplne nezvykla. Som v takej oťukávacej fáze. Strávila som rok na ´harde´ a môj tenis sa medzičasom trošku zmenil, takže prechod nie je ľahký," povedala v interview pre Rádio Slovensko čoskoro 25-ročná Bratislavčanka (nar. 6. mája 1989).

"Hrám trošku inak, na čiare, nátlakovo. V podstate to tak bolo vždy, ale bývala som niekedy cúvnutejšia a teraz nie, čo sa však na antuke nedá," dodala Cibulková.

Slovenka má najbližšie pred sebou Madrid a Rím, nechce sama seba dostávať do stresu. "Pozitívom je, že v tomto štádiu sezóny nemám príliš čo obhajovať. Nejako prehnane však nad tým neuvažujem. Ak si totiž nebudem počínať dobre, aj tak nič neuhrám," povedala Cibulková.

"Chcem sa dostať do dobrého rytmu, v ktorom som bola na betóne. Možno to bude chvíľu trvať, musím byť trpezlivá. Budem to brať svedomito a snažiť sa zahrať čo najlepšie, aby som pred Parížom mala za sebou pár dobrých zápasov," povedala Cibulková.

"V prvom rade mám cieľ, aby ma to aj na tej antuke stále bavilo ako doteraz. Vlani som sama na seba utvárala väčší tlak ako teraz a nešlo mi to."

Teraz je v Top 10

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka Cibulková bola predminulý týždeň vo finále na tvrdom povrchu v malajzijskom Kuala Lumpure, prehrala v ňom so 17-ročnou Chorvátkou Donnou Vekičovou.

"Zahrala brutálne, azda nad limit, vyšlo jej to. Poznám to od seba samej - proti hráčkam Top 10 chcem hrať čo najlepšie. Teraz som jednou z nich a zažívam to v opačnom garde. Všetky tie baby, ktoré idú proti mne hrať, nemajú čo stratiť a môžu byť uvoľnené."

Slovenská jednotka je zdravotne v pohode, ale musí si dávať pozor: "Mám super fyzioterapeutku, tento povrch je však asi najhorší na achilovku, ktorá ma občas potrápi."

Cibulková sa v 1. kole v Madride stretne s austrálskou grandslamovou šampiónkou Samanthou Stosurovou. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.